Plašākos mājokļos ēdamistabas tiek ierīkotas atsevišķi, bet, ja tas nav iespējams, tad ēdamgaldu vajadzēs novietot virtuvē. Iespēju robežās pie šī galda ieplānojiet vietu ne tikai ģimenes locekļiem, bet arī gadījumiem, ja mājā iegriežas kāds negaidīt viesis.
Diemžēl, jāapbēdina apaļo galdu cienītāji – nelielā virtuvē tādu ievietot nebūtu ieteicams, jo tas aizņem vairāk vietas. Ejai starp galdu un darba virsmu jābūt ne mazākai par 90 cm, vietai starp galdu kopā ar krēsliem un darba virsmu vismaz 100 cm, bet starp plīti vismaz 140 cm.
Lai virtuve allaž izskatītos glīta un tīra, regulāri jārūpējas par mēbeļu kopšanu. Kā zināms, šajā telpā ir gan mitruma tvaiki, gan karstums, gan tauku daļiņas, kas mēbelēm nenāk par labu. Virtuvē ir svarīgi padomāt par ventilāciju un tvaiku savācēju, lai nodrošinātu labvēlīgākus apstākļus. Tāpat jāraugās, lai virtuves mēbeles ilgstoši neatrastos tiešā saules staru iedarbībā. Tās arī nevajag novietot tieši pie apkures ierīcēm, jo tas var veicināt krāsas izmaiņas.
Uz darbvirsmas, ja vien tā nav darināta no īpaši izturīga materiāla nedrīkst novietot karstus katlus. Tāpat jāsargās to sabojāt ar nažiem, gaļas āmurīšiem vai citiem virtuves priekšmetiem. Mēbeļu, darba virsmas un izlietnes kopšanai vajadzētu izmantot speciālos kopšanas līdzekļus. Tās nedrīkst būt abrazīvas, lai nesabojātu minētās virsmas.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1708″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]