Turpinājums tēmu par dabisko līdzekļu izmantošanu kaitēkļu apkarošanā mūsu dārzos. Peļveida grauzēju un zemesvēžu atbaidīšanai parasti lieto plūškoka, suņumētras zarus un lapas, nomizotus alkšņu zarus; platībās, kuras skārusi ogu nematode, augsnē ierok un stāda samtenes. Visu nupat minēto augu izdalītās vielas (galvenokārt ēteriskās eļļas, glikozīdi, miecvielas u.c. vielas) var atbaidīt tikai noteiktu dzīvnieku sugu nelielā skaitā, bet par īstām cīnītājām tās nosaukt nevar.
Receptes pret kukaiņiem .Kad ieraugām kaitēkļus, augu apsmidzināšanai vai apliešanai var lietot dažādu augu novilkumus un novārījumus. Visi augu novilkumi vai uzlējumi galvenokārt domāti sūcējkaitēkļu apkarošanai, ērču un tauriņu kāpuru iznīdēšanai, kas dzīvo uz augiem. Izturīgākos kukaiņus, piemēram, Kolorado vaboles, ar tiem gan neaizbaidīt. Augu novārījumi vai novilkumi tāpat neietekmē augu kaitēkļus, kas atrodas augsnē, un tos, kuri attīstās pumpuros vai stublājos.
Grūti ieteikt precīzas augu novārījumu vai novilkumu devas, jo parasti jau nav zināma šo augu šķīdumā esošo vielu koncentrācija un sastāvs. Katrs savāktais augs no tā augšanas vietas un ievākšanas laika var saturēt dažādas ne vienmēr līdzvērtīgas darbīgās vielas. Ir augi, kuriem šīs aktīvās vielas veidojas tikai zināmā veģetācijas periodā – tad tās vairāk ir ziedos, saknēs vai lapās. Ļoti riskanta ir indīgo augu – struteņu, velnābola, bebrukārkliņa – novilkumu gatavošana un lietošana.Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!