Šoreiz aprakstīsim divus olu liķiera pagatavošanas variantus un vēlreiz atgādināsim, ka pārmērīga alkohola lietošana var kaitēt jūsu veselībai. Olu liķierus izmanto ne vien liešanai glāzītēs vai alkoholisku kokteiļu gatavošanai, bet arī konditorejā, kūku gatavošanā un cita veida desertos.
Pirmajā variācijā izmantosim 10 olu dzeltenumus, vaniļu, 1 bundžiņu iebiezināta piena, 250 ml konjaku un 120 ml liesāku (10-15%) saldo krējumu.
Otrajā variācijā izmantosim 5 olu dzeltenumus, 150-200 gramus cukuru, 250 ml ”Lauku pienu” (ap 4%) vai iebiezinātu pienu bez cukura, 300-320 ml konjaku vai brendiju un vaniļu (ekstraktu vai citu vaniļas produktu).
Ar pirmo jeb vieglāko variantu arī sāksim. Olu dzeltenumus lejam bļodiņā, ar slotiņu apmaisām un, nepārtraucot maisīšanu, pakāpeniski pievienojam pārējās sastāvdaļas – vaniļu (ekstraktu vai citu produktu), iebiezināto pienu, konjaku un saldo krējumu. Kad viss kārtīgi samaisīts, liķieris ir gatavs lietošanai, bet varat ļaut tam arī nostāvēties 2-3 dienas vai, vēl labāk, 7-10 dienas, kuru laikā liķieris kļūs gan biezāks, gan aromātiskāks.
Otrais variants būs vairāk pietuvināts rūpnieciski ražoto dzērienu specifikai, gatavošana arī nebūs sarežģīta, tomēr vajadzēs ievērot tehnoloģiskas nianses.
Olu dzeltenumus rūpīgi atdalām no baltumiem un viegli, ar slotiņu, sakuļam. Pienu katliņā uzkarsējam tuvu vārīšanās sākumam, izslēdzam uguni un nedaudz atdzesējam. Olu dzeltenumu masai pievienojam cukuru, vaniļu, vēlreiz visu viegli samaisām un liekam bļodiņu ūdens peldē. Apmaisot sildām, kamēr cukurs pilnībā izšķīdis, masa sabiezē un kļūst gaiša.
Turpinot maisīšanu, lejam klāt pienu, pēc tam ņemam nost no uguns un pilnībā atdzesējam. Pēc tam pielejam alkoholu, rūpīgi samaisām un pārlejam hermētiski noslēdzamās pudelēs. 2-3 dienas noturam vēsā vietā, pēc tam turam ledusskapī un lietojam pēc nepieciešamības. Šādi pagatavotu olu liķieri varam uzglabāt 2-2,5 mēnešus, bet pēc pirmās receptes gatavoto, ne ilgāk kā 1 mēnesi.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!