Kad runā par sievieti kā “tanti”, uzreiz prātā nāk nekoptas, sarūgtinātas kundzes tēls. Maz ticams, ka kāda vēlētos dzirdēt šādu viņai adresētu uzrunu. Bet kā nepārvērsties par šo pašu “tanti”?
Reti kurš teiks: “Sieviete birojā sadusmojās par maniem jautājumiem”, “Sieviete sabiedriskajā transportā bija sašutusi, ka viņai nedeva sēdvietu.” Parasti šādās situācijās tiek lietots vārds “tante”. Šis termins nav atkarīgs no vecuma: to var attiecināt gan uz 30, gan uz 70 gadus vecu cilvēku.
Piemēram, angļu valodā nav līdzīga aizskaroša termina “tante”. Ir tante, lai apzīmētu ģimenes saikni, kā arī mīļvārdiņš – “tantiņa”. ASV sievieti var saukt par dāmu ar līdzīgu konotāciju kā mūsu “tantei”. Tomēr klasiskajā angļu valodā dāma joprojām ir cieņpilns uzrunas termins, kas ir daudz patīkamāks.
Pazīmes par ”tanti”
Psihologi identificē piecas pazīmes, kas liecina par dāmas pārtapšanas procesu par tanti, taču labā ziņa ir tā, ka to var labot.
Uzvedība. “Atceries tos brīžus, kad sabiedriskajā transportā sāc kurnēt uz jauniešiem? Kad tu zaudē mīlestību un pacietību pret citiem, tas ir pirmais signāls, ka tu sāc pārņemt savas ”tantes” iezīmes,” atzīmē psihologi.
Papēži. Lai gan daudzi strīdēsies par to, ka katru dienu valkājot papēžus, ir par ko aizdomāties. “Ja iepriekš augstpapēžu kurpes tika uzskatītas par jaunības atribūtu, tad tagad mode mainās, un priekšroka tiek dota ērtiem apaviem. Ja tu turpini mocīt kājas ar papēžiem, cerot, ka tie liek tev izskatīties jaunākai, tad tu parādi, ka nesaproti savu vecumu,” skaidro psihologi.
Izskats. Runa ir par veselību. Ja jūs neievērosiet veselīgu uzturu, dodot priekšroku humpalu pirkšana, nevis masāžai, tas ietekmēs jūsu izskatu, saka psihologi.
Sadzīviska “verdzība”, kaitējot savām vēlmēm . “Es visu daru viņu labā, bet viņi mani nenovērtē,” pukst “tante”, gludinot vīriešu kreklus.
Nebeidzama pieaugušo bērnu un uz dīvāna guļoša vīra apkalpošana ir tiešs ceļš uz ”tanti”, brīdina speciālisti
“Kad tu kurni, ka neviens tevi nenovērtē, bet turpini to darīt savas ģimenes labā, neskatoties uz visu neapmierinātību, tā ir zīme, ka tev vairs nav citu interešu kā ģimene. Rezultātā tas noved pie hroniska noguruma un visām tā sekām,” stāsta psihologi.
Nav centienu mainīt situāciju. “Piektā zīme ir pārliecība, ka neko nevar mainīt,” saka psihologi.
Padodoties domai, ka situāciju mainīt nevar, sieviete sāk ignorēt savas jūtas un pierod pie pacietības. Rezultātā tas noved pie slēptas agresijas, kas izpaužas dusmās uz pirmo autobusa kasieri vai pasažieri, kas pagadās pa rokai.
Niknumā izkropļota seja ir zīme, ka esat nonākusi šādā stāvoklī. Un tas nav vecuma jautājums -30 gadu vecumā jūs varat būt ”tante”, bet 50 gadu vecumā jūs varat sākt veidot karjeru, rūpēties par sevi un mīlēt sevi.
Kā palikt psiholoģiski jaunai?
Psiholoģiskās jaunības saglabāšana prasa piepūli un uzmanību, taču ar pareizu pieeju dzīvei tas ir diezgan iespējams.
Saglabājiet aktīvu dzīvesveidu: piedalieties dažādās aktivitātēs, sportojiet, ceļojiet, komunicējiet ar dažādiem cilvēkiem. Aktīva darbība palīdz uzturēt asu prātu un veicina psiholoģisku jaunības sajūtu.
Izpētiet jaunas lietas: esiet atvērta jaunām zināšanām, idejām un pieredzei. Grāmatu lasīšana, jaunu prasmju apgūšana, pasākumu apmeklēšana – tas viss palīdz paplašināt redzesloku un uzturēt interesi par dzīvi.
Rūpējieties par sevi: ievērojiet miega grafiku, rūpējieties par savu veselību, ēdiet pareizi un vingrojiet. Tas palīdz saglabāt enerģiju un vitalitāti.
Nebaidieties mainīties: esiet gatavas pārmaiņām un pieņemiet tās kā dzīves daļu. Elastīgums un spēja pielāgoties palīdz jums palikt jaunam prātā un dvēselē.
Saglabājiet pozitīvu attieksmi: spēja rast prieku sīkumos un saskatīt dzīves gaišo pusi palīdz saglabāt optimismu un jauneklīgu dvēseli.
Sazināties ar jauniešiem: uzturēt kontaktus ar jauniešiem, uzklausīt viņu viedokļus, piedalīties viņu interesēs. Tas palīdzēs jums sekot līdzi pašreizējām tendencēm un justies jaunam garā.