Dārziem un to iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz vēl nedaudz par aktuālajiem dārza darbiem, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Pavasaris ir viens no aktīvākajiem gadalaikiem piemājas dārzu īpašniekiem. Daudzi jau tagad rosās mazdārziņos, veicot augļu koku stādīšanu, zaru apgriešanu un izvēloties jaunus ziedu stādus krāšņām puķu dobēm. Tomēr, lai dārzs ilgi priecētu gan ar košām krāsām, gan skaistiem, ziedošiem augiem, par to nepieciešams pastāvīgi rūpēties.
Pavasara sākumā uzmanības centrā košumkrūmi un augļu koki. Tiklīdz augsne ir atkususi un diennakts vidējā temperatūra ir vismaz plus pieci grādi, var sākt rosīties dārzā. Vispirms ieteicams veikt košumkrūmu papildmēslošanu, lai tie kļūtu spēcīgi un ziedētu visu sezonu. Izvēloties atbilstošu mēslojumu, ir svarīgi atcerēties, ka katrai augu grupai nepieciešams izmantot tieši tai paredzēto.
Dārza darbi jāsāk ar rosību ap košumkrūmiem un augļu kokiem, tiem ir jāizgriež sausie un liekie zari, lai veidotos kupls lapu kronis. Vecākiem augļu kokiem ir nepieciešama īpaša attieksme un tiem vecie zari ir jāapgriež pakāpeniski – divu, trīs sezonu laikā.
Kad augļu koki ir aprūpēti, var ķerties pie augsnes uzrakšanas un sēšanas darbiem. Vislabāk to darīt aprīlī, lai jau vasarā dārzā baudītu krāsu dažādību. Savukārt aprīļa beigās vai maija sākumā var ķerties klāt „ieziemoto” koku atsegšanai, taču tas ir jādara uzmanīgi un tikai ēnainajās dienās. Šo procesu nedrīkst sasteigt, jo augs var iet bojā. Piemēram, pārāk strauji atsedzot Kanādas egli, tā var apdegt pavasara saulē. Turpinājums sekos!
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1363″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]