Dārziem un to iekārtošanai veltīto aprakstu sēriju šajā reizē par to, kāpēc dažādos izziņas avotos mēdz būt atšķirības dārza darbu kalendārajā plānošanā, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Zināms, ka ziedu dienas ir tad, kad Mēness atrodas kādā no gaisa stihijas zīmēm (tās ir Dvīņi, Svari un Ūdensvīrs); lapu dienas – ja Mēness ir ūdens zīmē (Vēzis, Skorpions un Zivis); augļu dienas – kad Mēness ir uguns zīmē (Auns, Lauva un Strēlnieks), bet sakņu dienas – kad Mēness atrodas zemes zīmē (Vērsis, Jaunava, Mežāzis).
Mēness atrašanās kādā no zodiaka zvaigznājiem atšķiras no tā atrašanās zodiaka zīmē. Diennaktī ir 24 stundas, un pāreja no viena zvaigznāja nākamajā nenotiek tieši pusnaktī. Tas arī veido atšķirības kalendāros. Savukārt sējai, stādīšanai un augu kopšanai nelabvēlīgās dienas nosaka tādas astronomiskās parādības kā aptumsumi, Mēness pietuvošanās Zemei (atrašanās perigejā) vai planētu orbītu krustošanās (mezglu dienas). Pēc šiem principiem tiek sagatavoti Eiropā un pasaulē populārie biodinamiskie sējas kalendāri, kuru autore piecdesmit gadu bija vācu pētniece Marija Tūna, bet tagad, pēc viņas nāves, tos sagatavo dēls Matiass Tūns un meita Kristīna Šmite-Rūda. Viņu ieteikumu pamatā ir izmēģinājumos un novērojumos gūtā ilggadējā pieredze.
Mēness ceļš zodiaka zvaigznājos vairumā kalendāru sakrīt ar Marijas Tūnas biodinamiskajā sējas kalendārā norādīto. Mēdz būt tikai nelielas atšķirības, kuras nosaka nelabvēlīgās dienas un citas astronomiskās parādības, kas var ietekmēt augu augšanu. Taču, ja esat guvuši labus rezultātus, audzējot augus pēc citiem principiem, turieties pie tiem un nemētājieties, nejauciet sev prātu un netērējiet laiku absolūtās patiesības meklējumos. Turpinājums sekos!