Pasaulē ūdenskliņģeru apzīmēšanai izmanto vairākus nosaukumus. Par breceļiem tos sauc vāciski runājošās valstīs un citviet Eiropā, angļiem tuvāki ir beigeļi, bet krievvalodīgie ir pārliecināti, ka ūdenskliņģeri ir tikai tie, kurus sauc par bubļikiem. Visu minēto konditorejas izstrādājumu variācijas ir neskaitāmas, tāpēc šajā receptē aprakstīsim sāļos breceļus ar magoņu un sezama sēkliņām.
Izmantosim 500 gramus miltus, 40 gramus sviesta, 300 ml piena, 2 tējkarotes cukura, 1 tējkaroti sāls, 12 gramus sausā rauga, sāli, sezama sēkliņas un magoņu sēkliņas, bet kliņģeru vārīšanai izmantosim 2 litrus ūdens un 2 karotes sodas.
Bļodiņā iesijājam miltus, pievienojam raugu, cukuru un visu kārtīgi samaisām. Maisījuma viducī izveidojam bedrīti ieberam tajā sāli, atlaidinātu un mazākos gabaliņos sagrieztu sviestu, noslēgumā pielejam aukstu pienu, apmaisām, pārliekam uz darba virsmas un kārtīgi mīcot (10 – 20 minūtes) jeb, kamēr mīkla netop gluda un elastīga, samīcām visu mīklas bumbā. Pēc tam pārsedzam ar pārtikas plēvi un ļaujam 15 minūtes piebriest.
Pēc tam bumbu viegli aplacinām un sadalām 8 – 9 aptuveni vienādos gabaliņos. Katru gabaliņu samīcām un ar rokām izrullējam ”desā”, vēlreiz pārsedzam ar pārtikas plēvi un ļaujam piebriest vēl aptuveni 15 minūtes.
Pēc tam ”desu” ar rokām saplacinām pavisam plānā plācenī, pārlokam to uz pusēm un ar rokām izrullējam nu jau aptuveni 70 cm garā un tievā ”desiņā”. Divreiz aplokām abas astītes un, ceļot tās pret sevi, pielokām katru astes galiņu kliņģera ”vēderiņam”. Tas nekas, ka neizdosies kā profesionāļiem, jo visu varat pastaipīt un piekoriģēt skaistas formas kliņģerī. Šādi sagatavotos kliņģerīšus pārsedzam ar dvieli un liekam siltā vietā norūgt vēl aptuveni 30 minūtes. Pēc tam, bez pārsegšanas, kliņģerīšus liekam ledusskapja saldētavā uz 30 minūtēm vai vienkārši, 1 stundu ledusskapī.
Katliņā uzvārām 2 litrus ūdens, pievienojam 2 karotes sodas (parasti praktizē proporciju 1 – 1, tāpēc litru un karošu precizitāti varat regulēt arī savādāk. Doma tāda, ka jo vairāk sodas, jo brūnganāki kliņģeri. Apmaisām, kamēr soda izkūst, samazinām uguni, lai ūdens tikai viegli burbuļo, liekam iekšā pa vienam kliņģerim, pēc 30 sekundēm ņemam ārā, nokratām lieko ūdeni un izkārtojam cepešpannā, kuru esam ieklājuši ar kārtīgi saeļļotu cepampapīru. Tas ir būtiski, jo pie vāji ieeļļota, kliņģeri noteikti pielips.
Kad visi kliņģeri izkārtoti, pārkaisām tos ar magoņu sēkliņu un sāls vai sezama sēkliņu un sāls maisījumu, katra kliņģera ” vēderiņa ” resnajā apakšpusē ar nazi veicam iegriezumu un 200 – 220 grādos cepam 15 – 20 minūtes jeb, kamēr kliņģeri iegūst raksturīgi brūngano nokrāsu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!