Ziemassvētkos sev tuvajiem varam sarūpēt ne vien piparkūkas, jo ar tām pašām formiņām varam veidot cepumus arī no vienkāršas mīklas, kurus ne mazāk vienkārši varam pārklāt ar krāsainu glazūru. Noteikti nevajag satraukties par saviem mākslinieka talantiem, ja baidāties no ornamentu zīmēšanas, jo šajā procesā ir jāatceras galvenais noteikums – ja nav pieredzes, necentieties veidot simetriskas līnijas, bet rīkojieties dabiski un zīmējiet dabiskus ornamentus jeb, ja nesanāks tradicionāla sniegpārsliņa, neveidojiet to, bet mēģiniet iesākto līniju turpināt loģiskākā skaistumā.
Cepumu mīklai vajadzēs 250 gramus miltus, 75 gramus pūdercukura, 10 gramus vaniļas cukura, šķipsniņu sāls, 1 karoti citrona sulas un 175 gramus sviesta, bet krāsainajai glazūrai izmantosim 4 olu baltumus, 600 gramus pūdercukura, šķipsniņu sāls, 4 krāsu pārtikas krāsvielas un citrona sulu pēc pašu vēlmes. Baltajai glazūrai vajadzēs 150 gramus pūdercukura, 1 olu un niecīgu šķipsniņu (3 kristāliņi) sāls.
Miltus un pūdercukuru iesijājam bļodiņā, pievienojam šķipsniņu sāls, 1 karoti citrona sulas, pievienojam mazos kubiņos sagrieztu sviestu un ar mikseri vai blenderi visu sakuļam drupačainā masā. Ar rokām ātri samīcām to mīklas bumbā, ietinam to pārtikas plēvē un liekam 30 minūtes ledusskapī. Šajā laikā vēsā vietā novietojam arī mīklas rulli un dēlīti un kura turpināsim darbu.
Kad viss sagatavots, dēlīti viegli pārkaisām ar miltiem, mīklu izrullējam aptuveni 3 mm biezumā, iepriekš sagatavojam 1-2 cepešpannas, ieklājam tajās cepampapīru, ar formiņām no mīklas izkniebjam figūriņas, izvietojam tās cepešpannā, atlikušo mīklu pagaidām savācam bumbā un liekam ledusskapī, bet cepešpannas liekam līdz 180 grādiem uzkarsētā krāsnī un cepam aptuveni 8 minūtes, bez gaisa cirkulācijas režīma. Šādā veidā izcepam visu sagatavoto mīklu.
Turpinājumā gatavosim īpaši biezu olu baltumu glazūru, tāpēc sākotnēji nebūtu vēlams to šķidrināt ar lielāku daudzumu citrona sulas vai, to izmantojot, pievienot pavisam nedaudz. Sagatavoto glazūru sadalām vienādās daļās, vairākās bļodiņās un katrā iemaisīt pārtikas krāsvielas. Noteikti turiet pa rokai pārtikas plēvi, lai pārklātu tās bļodiņas, kuras krāsas tajā brīdī neizmantosiet.
Saceptos cepumiņus vienkārši, ar rokām, apmērcējam glazūras masā un, pēc glazēšanas, izkārtojam uz cepampapīra apžūt. Šo procesu nevajadzētu steidzināt un varat atstāt cepumiņus apžūt uz nakti.
Kad krāsainā glazūra pietiekoši apžuvusi, gatavojam balto glazūru ornamentu zīmēšanai un ar konditorejas šprici vai citā veidā, veidojam vienkāršus ornamentus ar tievu glazūras strūkliņu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!