Ukraina dienā uz krievu karaspēku izšauj aptuveni 7700 artilērijas šāviņu, kas, pēc dažām aplēsēm, ir aptuveni trīs reizes mazāk nekā izmanto okupanti. Tomēr Ukrainas spēki paļaujas uz sitienu precizitāti un arī izrāda “radošumu”. Par to raksta The Washington Post .
Kāda Ukrainas militārpersona, kas vēlējās palikt anonīma, žurnālistiem sacīja, ka pat tad, ja trūkst artilērijas munīcijas, Ukraina dienā izšauj aptuveni 7700 šāviņu – aptuveni vienu ik pēc sešām sekundēm. Krievija, kas arī jau tagad varētu piedzīvot zināmu deficītu, šauj vairāk – pēc dažām aplēsēm trīs reizes vairāk.
Lai neatpaliktu no ienaidnieka un vienlaikus taupītu munīciju, Ukrainas militārpersonas tagad ir izvēlīgākas, izvēloties mērķus, nereti dodot priekšroku pretinieka tehnikai, nevis nelielām kājnieku grupām, raksta laikraksts.
Žurnālisti ziņo arī, ka slepenās darbnīcās Ukrainas austrumos karavīri izmanto 3D printerus un otrreiz pārstrādā nesprāgušo munīciju, lai radītu alternatīvus šāviņus.
“Ukraiņi ir apguvuši arī radošo saglabāšanas taktiku. Dažos gadījumos brigādes uz slepenām laboratorijām Ukrainas austrumos atved nesprāgušu munīciju, ko sākotnēji izšāva krievi, un elementi tiek rūpīgi izņemti, lai radītu jaunu munīciju.
Ukraiņi rada mazu un salīdzinoši lētu munīciju, ko var nomest no droniem. Taču, lai gan paštaisīta munīcija var aizstāt artilēriju, lai bombardētu stacionāru tanku, tā tomēr nepalīdzēs notvert ienaidnieka karaspēku ofensīvas laikā vai atvairīt uzbrukumu, raksta laikraksts.