Šodien turpinājums par tvaika nosūcējiem . Jebkura tvaika nosūcēja efektivitāte ir atkarīga no motora (cik klusi tas strādās, cik ātri un kvalitatīvi tas attīrīs gaisu) un no filtrēšanas sistēmas.
Pats vienkāršākais filtrācijas veids paredz taukaino daļiņu (gan ēdienu, gan arī gāzveida) filtrāciju, kā arī aiztur kvēpus. Pēc tauku pilienu filtrācijas, ja nosūcējs darbojas recirkulācijas režīmā, gaiss nonāk ogles filtrā, kas attīra gaisu no smakām un smaržām un pēc tam tas attīrīts nonāk atpakaļ telpā. Tauku filtrs kalpos ilgi, ja to regulāri kopsiet (atkarībā no gatavošanas intensitātes to nāktos darīt ne retāk kā reizi pusgadā vai biežāk ). Daudziem modeļiem ir indikators, kas ziņo par filtra piesārņojumu. Ogles filtrs kalpos aptuveni pusgadu , bet dažu veidu nosūcējiem ir vairāki ogles filtri. Arī par šo filtru nomaiņu ziņos pats nosūcējs.
Kvalitatīvos mūsdienu nosūcējos motors tiek novietots uz gumijas trokšņslāpētāja bloka, un to no paša nosūcēja atdala pretvibrācijas starplika. Tas viss palīdz šo virtuves gaisa attīrīšanas sistēmas darbu padarīt praktiski nedzirdamu. Motora jauda atspoguļo, cik daudz gaisa plūst caur šo ierīci vienas stundas laikā. Nosūcēja jaudai vajadzētu atbilst konkrētās virtuves lielumam. Mazai virtuvei pietiktu ar 130-200 m³/h, lielākai jau būtu nepieciešams nosūcējs ar jaudu 200 līdz pat 700 m³/h. „Salas” tipa nosēcēja jaudai nāktos būt sākot ar 400 m³/h, jo šāda darba virsma pakļauta gaisa kustībai no visām pusēm. Kvalitatīvam un modernam tvaika nosūcējam ir vairāki jaudas līmeņi, kur mazākā jauda nodrošinās nosūkšanu vāroties ūdenim , bet lielākā –ēdienu gatavošanai, kas saistīti ar spēcīgu smaržu (gaļas un zivju cepšanai).
Daudzi ražotāji piedāvā nosūcējus ar abiem (ventilācijas un recirkulācijas) darbības režīmiem. Ja tvaika nosūcēja motors uzstādīts vertikāli, palielinās motora jauda. Šāds motora novietojums ir recirkulācijas tipa tvaika nosūcējiem. Lielākās jaudas turbo motors, kas ir iebūvēts vertikāli, ar divpusējo gaisa padevi izvada gaisu ventilācijas sistēmā, līdz ar to tvaika nosūcējs efektīvāk strādā recirkulācijas režīmā. Šādā darba režīmā jūs ieekonomēsiet līdzekļus ogļu filtru iegādei.
Kāda izmēra tvaika nosūcēju izvēlēties? Ja jūsu plīts izmērs ir 60 cm platumā (tas ir standarta izmērs), tad arī tvaika nosūcējam nevajadzētu būt mazākam. Tas vajadzīgs tamdēļ, lai visi ēdiena gatavošanas procesa izgarojumi nonāktu tieši nosūcējā. Vēl labāk, ja nosūcējs ir mazliet lielāks par sildvirsmu. Tvaika nosūcēju standarta izmēri ir 50,60,90 un 120 cm. Darba virsmas laukums ietekmē nosūcēja darba efektivitāti. Piemēram, tvaika nosūcējs ar motora ar jaudu 125 W , ar darba virsmu 0.225m² var būt efektīvāks par nosūcēju ar motora jaudu 150 W un darba virsmu 0.150 m².
Kādā attālumā no sildvirsmas to novietot ? Šeit domas dalās, jo parametri var būt mainīgi. Vispareizāk būtu paļauties uz katra ražotāja ieteikumiem. Kopīgs ieteikums būtu nosūcēju novietot vismaz 500-650 mm attālumā no elektriskās un vismaz 650-700 mm no gāzes plīts virsmas. Protams, jāskatās , lai šis attālums jums būtu ērts un katru reizi, kad liecaties ko nogaršot, nenāktos dusmoties par negaidīto šķērsli pieres priekšā .
Tvaika nosūcējus lielākoties izgatavo no nerūsējoša tērauda, alumīnija vai abu kombinācijas. Alumīnijs ir matēts, gaišāks par tēraudu uz tā nepaliek pirkstu nospiedumu pēdas. Nerūsējošā tērauda virsmu laiku pa laikam nepieciešams noslaucīt, lai likvidētu tur atstātos pirkstu nospiedumus. Metāls tiek kombinēts ar stiklu, kas rada viegluma un gaisīguma efektu. Ja tvaika nosūcēja motors ir novietots caurulē (ne kupolā), paveras plašākas kupola dizaina iespējas. Tas var būt cilindriskas, koniskas, piramīdas, lietussarga vai sēnes formas. Nosūcēji var būt dažādu stilu un iespēju, tā kā katrs atradīs tieši savai virtuvei piemērotāko.
Virtuves9