Virtuves dizainam un interjeram veltīto aprakstu sērijā šoreiz tēma par autonomajiem gaisa attīrītājiem , bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dažāda izmēra virtuvēm.
Pārmaiņas virtuvē attiecas arī uz aromātiem. To uzlabošanai izmēģina dažādas sveces, smaržu kociņus un gaisa aromatizētājus. Tomēr, lai šī mistērija pārmēru neuztrauktu ožas orgānus, virtuvi vienmēr pastiprināti vēdina. Vismazākais gaisa piesārņojums rodas no elektriskajām un termokeramikas plītīm, turpretim gāzei jau noteikti vajadzīga gaisa nosūkšanas un attīrīšanas ierīce. Pazīstam salas jeb autonomos gaisa nosūcējus, tāpat slīpos, sienas, iebūvētos un stūra nosūcējus. Tos izvēlas, kad izgarojumus nav iespējams novadīt atmosfērā.
Gaisa attīrītājs sastāv no korpusa, ventilatora, kuru darbina elektromotors, un filtriem. Ventilators iesūc netīro gaisu mehāniskajā filtrā, kas savāc tauku un kvēpu daļas. Tālāk ogles filtrs attīra no garaiņiem un smakām, un šis gaiss atgriežas virtuvē.
Recirkulācijai vēlams, lai ierīces darba laukums būtu nedaudz lielāks nekā plīts virsma. Kad mehāniskais filtrs kļuvis netīrs, nosūcēja efektivitāte samazinās un darbība kļūst skaļāka. Ar motora jaudu tomēr pārspīlēt nevajag, jo spēcīgākie parasti ir arī labāk sadzirdami. Pareizo jaudu pateiks ierīces pārdevējs, vadoties pēc virtuves kubatūras un plānotās noslodzes. Ja ogles filtrs nebūs pietiekami blīvs, smakas tam izkļūs cauri, nenosēžoties uz aktīvajām granulām. Šī tipa gaisa attīrītājus novieto 500 – 650 mm attālumā no elektriskās un 650 – 700 mm no gāzes plīts virsmas. Pēdējā laikā salas tipa nosūcēji ir īsti dizaina meistardarbi. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!