Arī šīs virtuves ideju galerijas ievadā nedaudz paturpināsim par bāra leti un tās filosofiju tieši virtuvē , lai pamazām vedinātu jūs tālāk no domas, ka tad ,ja tā ir bāra lete , tā noteikti saistās ar iestādi , kura saucas bārs.
Klasiskās bāra letes augstums svārstās no 110 cm līdz 115 cm, pie kuras piederas augstie bāra krēsli ar ērtu balstu kājām. Šāds variants ir piemērots vai nu savienojumā ar atsevišķu pusdienu galdu virtuvē vai ēdamistabā, vai arī ar rūdīta vecpuiša dzīves stilu. Pastāv iespēja arī kombinēt leti ar pusdienu galdu vismaz divos veidos. Pirmajā gadījumā lete vienkārši ir zemāka. Tās augstums ir kā darba virsmai – 90 cm, bet krēsliem 63-65 cm. Uz šāda krēsla būs ērti sēdēt arī gatavojot ēdienu. Otrajā gadījumā tā pārvēršas par divu līmeņu kompozīciju. Augstākais līmenis kalpo kā bāra lete, bet zemākais kā galds. Šādu risinājumu bieži izmanto gadījumā, ja lete atdala virtuvi no viesistabas – tad pusdienu galda zona atrodas virtuves pusē, bet lete – viesistabas.
Pavisam atšķirīgs gan funkcionālā gan estētiskā ziņā ir letes izvietojums virtuves centrā, kad tā saplūst ar darba virsmu. Šajā gadījumā virtuvē parādās “sala”, kas sevī apvieno darba virsmu, kurā ir iebūvēta izlietne un plīts, un tās turpinājumu – leti. Tāds risinājums varētu patikt cilvēkiem, kas aizraujas ar viesu cienāšanu ar īpašiem ēdieniem, kas tiek gatavoti viesu priekšā – gluži kā eksotiskos restorānos.
Bāra letes nosaukums norāda uz nepārprotamu saistību ar bāru pat cilvēkam, kas nekad ar to nav saskāries (piemēram, jūsu vecmāmiņai). Tad kāpēc lai lete nekalpotu arī kā bārs? Šāda konstrukcija var būt pilnīgi nesaistīta ar virtuvi, jo tā ir ļoti pašpietiekama – tajā ir maza izlietne, neliels ledusskapis dzērieniem, augļiem un ledum, skapīši un plaukti attiecīgam saturam. Idejiski un stilistiski šis variants ļoti piemērots studio tipa dzīvoklim, kur dzīvo viens cilvēks vai jauna, aktīva ģimene, kurai nav svešas naksnīgas izklaides ar draugiem.
virtuves17