Virtuves dizainam un interjeram veltīto aprakstu sērijā šoreiz turpinām par ledusskapjiem , bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 25 interesantām idejām dažāda izmēra virtuvēm.
Jāizvairās no ledusskapja novietošanas neapkurinātās telpās, piemēram, verandā, lodžijā, pieliekamajā, jo, pazeminoties apkārtējai temperatūrai zem +15 C, ledusskapja kompresors sāk patērēt vairāk elektroenerģijas vai arī pārstāj darboties. Lai ledusskapis darbotos visefektīvāk, temperatūra saldētavā jāieregulē -18 C un ledusskapja tilpnē +5 C, jo katrs lieki pazeminātais grāds palielina enerģijas patēriņu par 10%.
Regulāri jāattīra putekļi no dzesētāja ledusskapja aizmugurē, lai nodrošinātu ledusskapja efektīvu darbību. Šim mērķim vēlams izmantot putekļu sūcēju vai speciālas birstes. Ledusskapis pilnībā jāatsaldē un jāizvēdina ne retāk kā reizi gadā, lai neizveidotos ledus kārtiņa uz saldētavas sienām. Tas jādara ne tikai ar agrāk pirktajiem ledusskapjiem un tiem, kuriem ir automātiskā atsaldēšanas funkcija, bet arī ledusskapjiem ar funkciju “No frost”.
Svarīgi pārbaudīt, vai ledusskapja durvis cieši aizveras, vai gumijas nav bojātas, sakaltušas, saplaisājušas. Ja durvis blīvi nenoslēdzas, ledusskapja un saldētavas tilpnē ieplūst silts gaiss un palielinās elektroenerģijas patēriņš. Lai ledusskapja durvis nepaliktu pusvirus, ledusskapis ir jānolīmeņo tā, lai tā durvis, palaižot vaļā atvērtas, atkal aizvērtos.
Visu informāciju par ledusskapju drošu un efektīvu izmantošanu aicinām izlasīt ražotāja piedāvātajā lietošanas instrukcijā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!