Atkarībā no modeļa, tvaika nosūcējiem var būt atšķirīgas gaisa savākšanas iespējas – ventilācijas (nosūkšanas) vai recirkulācijas režīms. Ventilācijas režīmā nosūcējs darbojas tad, ja ir paredzēta savāktā gaisa novade ventilācijas šahtā. Ja pievienošanās pie ventilācijas šahtas nav paredzēta, nosūcējs darbojas recirkulācijas režīmā (gaiss tiek savākts, attīrīts un ievadīts atpakaļ telpā).
Tvaika nosūcēji, kuriem nav recirkulācijas režīma, ir ekonomiskāki, jo pat pie izslēgta motora kāda daļa tvaiku iziet ventilācijas šahtā. Arī ekspluatācijas ziņā šie tvaika nosūcēji ir lētāki.
Pats vienkāršākais filtrācijas veids paredz taukaino daļiņu (gan ēdienu, gan arī gāzveida) filtrāciju, kā arī aiztur kvēpus. Pēc tauku pilienu filtrācijas, ja nosūcējs darbojas recirkulācijas režīmā, gaiss nonāk ogles filtrā, kas attīra gaisu no smakām un smaržām un pēc tam tas attīrīts nonāk atpakaļ telpā. Tauku filtrs kalpos ilgi, ja to regulāri kopsiet (atkarībā no gatavošanas intensitātes to nāktos darīt ne retāk kā reizi pusgadā vai biežāk ). Daudziem modeļiem ir indikators, kas ziņo par filtra piesārņojumu. Ogles filtrs kalpos aptuveni pusgadu , bet dažu veidu nosūcējiem ir vairāki ogles filtri. Arī par šo filtru nomaiņu ziņos pats nosūcējs. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!