Atkarībā no pieejamās telpas un vajadzībām virtuves var būt ļoti mazas vai tieši otrādi – aizņemt mājas vai dzīvokļa lielāko daļu. Veidojot virtuves interjeru, ir svarīgi neaizmirst noteikumu – virtuvei jābūt ne tikai skaistai, bet arī funkcionālai.
Virtuves interjers. Ar ko sākt? Plānošanas darbiem lieliski noderēs sākotnējais saraksts: kas virtuvē nepieciešams (kādas mēbeles un sadzīves tehnika) un cik daudz vietas tajā ir. Ieteicams ar zīmuli uz papīra uzzīmēt sākotnējo plānojumu, kā, Jūsuprāt, visam būtu jāizskatās. Plānojot izkārtojumu, vienmēr paturiet prātā, ka visiem priekšmetiem jābūt pa rokai un virtuvē jābūt iespējai brīvi pārvietoties.
Virtuvei nav jākļūst par pieliekamo. Virtuvē visam jābūt pa rokai, bet kārtībā. Apsveriet, kādas virtuves ierīces un piederumi Jums būs nepieciešami un kur Jūs tos glabāsiet. Izmantojiet virtuves stūrus. Tajos var ievietot rotējošus skapīšus ar īpaši stūriem piemērotiem plauktiem. Atvilktnēs jāatstāj pietiekami daudz vietas un jāievieto atdalītāji.
Ja jūsu virtuvē ir pietiekami daudz vietas, galds, kas nepieguļ pie sienas, būs optimālākais variants, tāpēc, ja virtuves konfigurācija atļauj, vēlams galdu novietot 70-80 cm attālumā no sienas, tas ļaus pieaugušam pie galda normāli pieiet, atstumt krēslu un apsēsties. Taču daudz būtiskāk, lai galds atrodas pēc iespējas tālāk no darba zonas – ja virtuves kompozīcija ir trīstūrveida, galdam jāstāv pretējā stūrī.
Protams, ne vienmēr tas ir iespējams, tādā gadījumā ir jāizvēlas mazākais ļaunums – centieties izvairīties no galda novietošanas plīts un izlietnes tuvumā – tas nav patīkami, un reizēm arī nav droši, tāpēc, ja virtuves izmēri spiež jūs pusdienot darba zonas tuvumā, ir jāsaglabā distance – starp darba zonu un galdu ir jābūt ejai vismaz 1 m platumā. Ja šis attālums būs mazāks, jums būs ne vien neērti ieturēt maltīti, bet arī grūti pārvietoties pa virtuvi gatavojot ēdienu. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!