Visekonomiskākās ir indukcijas tipa elektriskās plītis ar stikla keramikas virsmu. Elektroenerģijas patēriņš tām ir par 50% mazāks nekā plītīm ar metāla sildvirsmām. Jāatceras, ka uz indukcijas tipa plītīm ir jāizmanto trauki ar speciāla materiāla pamatni.
Ne vienmēr jāpērk tradicionālā 4 sildvirsmu plīts, jo, atbilstoši ģimenes vajadzībām, ir iespējams iegādāties arī 1 – 5 sildvirsmu iebūvējamu vai atsevišķi novietojamu elektrisko plīti.
Uz tradicionālas elektriskās plīts – ar stikla keramikas virsmu – ēdienu gatavošanai vēlams lietot katlus un pannas ar biezu pamatni, kas darbojas kā siltuma akumulators. Jāatceras, ka nelīdzena katla pamatne var palielināt elektroenerģijas patēriņu.
Uz elektriskajām plīts sildvirsmām, izņemot indukcijas tipa elektriskās plītis, jānovieto atbilstoša vai lielāka diametra katli un pannas. Nedrīkst lietot maza izmēra traukus uz liela izmēra sildvirsmām, jo pastāv liela iespējamība sadedzināt trauku rokturus, kā arī, sildot apkārtējo gaisu, lieki patērēsies elektroenerģija.
Ēdiena gatavošanai nepieciešamo ūdeni vislabāk ir uzvārīt elektriskajā ūdens vārāmajā kannā, jo tas ir efektīvākais ūdens uzvārīšanas veids.
Sākot ēdienu gatavošanu, plīts virsma jāieslēdz maksimālajā sildīšanas režīmā. Sakarstot līdz nepieciešamajai temperatūrai, plīts silšanas intensitāti vēlams samazināt. Vārot ar lielu intensitāti, gatavošanas laiks nesaīsināsies, tikai lieki patērēsies elektroenerģija.
Plītis ar bieza metāla sildvirsmām, kurām ir liela siltuma inerce, vēlams izslēgt 10 – 15 minūtes pirms ēdiena gatavošanas beigām, lai maksimāli izmantotu trauka pamatnē akumulēto siltumenerģiju.
Ēdiena gatavošanas laikā katli un pannas jānoslēdz ar vākiem, lai novērstu siltuma zudumus un nepalielinātu elektroenerģijas patēriņu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[ngg src=”galleries” ids=”2079″ display=”basic_thumbnail”]