Gan šajā lapā , gan citviet iepazīstot jaunākos dizaineru piedāvājumus vannas istabām , jācenšas iedvesmoties ne vien no attēlu vizuālās pievilcības , bet vajag iedziļināties arī tajā vēstījumā ,kuru dizainers ielicis savā darbā , domājot par prakstisku tā pielietojumu .Runājot par vannas istabām , tajā nozīmīgāko vietu ieņem ūdens , tāpēc šodienas vannas istabu galerijā apskatot stikla konstrukcijas vannas istabas interjerā , padomāsim par to praktisko nozīmi saskarē ar ūdeni .
Agrāk stikls vannas istabā bija iedomājams tikai spoguļa vai stikla plauktu veidā. Mūsdienās stikls aiz vien vairāk ir ienācis mājokļa interjerā, tai skaitā arī vannas istabā. Stikla durvis, dušu kabīnes, sienas, pat stikla vannas un izlietnes vairs nav retums mūsdienīgi modernā vannas istabā.
Stikla izcilā īpašība – šķietama telpas vizuāla paplašināšana, lieliski der sērijveida dzīvokļu nelielajām vannas istabām. Lielas stikla virsmas – stikla dušu kabīne, durvis vai starpsiena, vizuāli paplašinās telpu un ļaus tajā ieplūst gaismai. Ar stikla starpsienu var atdalīt vannas istabas divas zonas, ar stikla durvīm vannas istabu no guļamistabas, kas radīs kopēju telpas ansambļa un plašuma sajūtu.
Stikla konstrukcijas ir ne tikai vizuāli efektīvas, bet arī ļoti vienkāršas ekspluatācijā, tās ir izturīgas un viegli kopjamas, tīrāmas ar parastajiem tīrīšanas līdzekļiem.
Lai stikls īpaši labi iederētos kopējā telpas interjerā ir jāizvēlas stikla krāsa – caurspīdīgs, matēts, krāsains vai ar zīmējumiem. Kā arī jāizvēlas piemērotākā konstrukcija un tās furnitūra – bīdāmas, veramas durvis vai stacionāra siena.
Tā, piemēram, izvēloties caurspīdīgu stiklu tiks radīts atvērtas un plašas telpas iespaids, savukārt krāsains stikls būs lielisks akcents kopējā telpas iekārtojumā.
Pavisam nelielās vannas istabās vispiemērotākais risinājums ir stacionāra bezrāmja stikla siena, kas atdala divas vannas istabas zonas, tā nezaudējot papildus telpu kā tas būtu izvēloties veramas vai bīdāmas durvis. Tāpat , stacionāra stikla siena, kas atdala dušu no pārējās telpas lieliski iederas nišās, piemēram, bēniņu stāvā ierīkojot vannas istabu zem slīpā jumta.
Savukārt, lielākās vannas istabās var ierīkot bezrāmja stikla duškabīnes ar veramajām vai bīdāmajām durvīm, tā pilnībā dušas zonu nodalot no kopējās telpas, bet tajā pašā laikā saglabājot kopēju telpas ansambli.
Risinājumu izvēle ir atkarīga gan no kopējās telpas platības, interjera un saimnieku drosmes. Kurš teicis, ka vannas istabai ir jābūt noslēgtai zonai? Varbūt tā var būt guļamistabas sastāvdaļa, atdalīta ar caurspīdīgu vai matētu stikla sienu vai durvīm. Kāpēc duškabīnei ir jābūt necaurspīdīgai, ja papildus enerģiju tajā mazgājoties var iegūt no gaismas, kas iespīd caur caurspīdīgo dušas sienu ?
vannas8