Vannas istaba ir vispersoniskākā vieta mājās. Kādreiz tā tika uzskatīta par parastu mazgāšanās telpu. Šobrīd aizvien vairāk cilvēku vēlas, lai vannas istaba kalpotu kam vairāk un ar lielu prieku tās pārveido.
Standarta vannas istabas nav īpaši lielas, apmēram 4m² un mazāk. Kādas mēbeles un priekšmeti šeit nepieciešami? Kā izvēlētās mēbeles izvietot tā, lai tās būtu praktiskas un ērtas? Un, visbeidzot, kādu krāsu gammu izvēlēties, lai uzturēšanās tajā būtu patīkama?
Vannas istabas iekārtošanu galvenokārt ierobežo karstā un aukstā ūdens cauruļu un kanalizācijas izvietojums, lai gan arī tā nav neatrisināma problēma. Tāpat, arī tās nelielā kvadratūra, līdz ar to veļas mazgājamajai mašīnai vieta jāatrod virtuvē, savukārt vannas istabā jāievieto tikai pats nepieciešamākais.
Vai apvienot vannas istabu ar tualeti, ja tās ir atsevišķas? Tādējādi taču iegūst vairāk vietas, kur novietot skapīšus un plauktus un tajos salikt arī dvieļus, halātus un tīrīšanas līdzekļus. Šo risinājumu izvēlas gadījumā, ja jūsu ģimenē nav vairāk par trim cilvēkiem, vai arī ir iespējams izveidot citu tualetes telpu ar izlietni.
Plānojot dzīvojamās telpas, to stilu nosaka mēbeles un citi aksesuāri (aizkari, paklāji, gaismas ķermeņi, vāzes u.c.). Sienu krāsojums kalpo kā fons šo priekšmetu izcelšanai. Vannas istabu iekārtojumā viss ir gluži otrādi – tieši sienu krāsojums ieņem galveno lomu. Iekārtojot vannas istabas, vispirms jāizvēlas krāsu gamma, tad santehnika un rūpīgi jāizsver, kā, atbilstoši ūdensvadam un kanalizācijai, tā izvietojama. Tikai tad nāk kārta mēbelēm, un, kā likums, tām daudz vietas nebūs atlicis. Nāksies izvēlēties tikai pašu nepieciešamāko un no pārējā atteikties.
Telpas šaurība ir galvenais trūkums vannas istabā. Ar to var cīnīties, izmantojot dekoratīvus paņēmienus. Piemēram, mazajās vannas istabās izvairīties no spilgtām krāsām, kas samazina jau tā mazo telpu. Spilgtos toņus labāk izmantot akcentos, santehniku vislabāk izvēlēties klasiski baltu, savukārt mēbeles gaišas, pasteļtoņos. Spoguļu izmantošana vannas istabā rada plašuma iespaidu un atspoguļojošā virsma dod papildus gaismu.
Tradicionāli, vannas istabu iekārtojumā izmanto zili – zaļo krāsu gammu. Cilvēku apziņā tā asociējas ar tīrību un svaigumu. Arī dekoratīvajos elementos šī tēma tiek izmantota dažādu kuģu, jūras zvaigžņu un zivju atveidā. Tomēr tāda tonalitāte ne vienmēr ir vajadzīga, krāsa var būt arī silta. Maigie pasteļtoņi padara interjeru gaisīgu. Aprakstam pievienotajā galerijā varat redzēt arī spilgtus toņus ,bet tie iederēsies telpās ar logiem uz ārtelpu ,bet vēl rūpīgāk pavērojot attēlus ,ievērosiet ,ka arī mazā telpā spilgtie toņi nav vadmotīvs un mazās devās dod lielisku efektu.
Mēbeļu un aksesuāru izvēle ir plaša, atbilstoša katra gaumei un maciņa biezumam. Galvenais ir neaizrauties un nenopirkt ko lieku, citādi iegūsiet pieblīvētu un šauru telpu.
vannas6