Ievadā vēl nedaudz par duškabīnēm. Tas, ka pēc dzīvokļa plāna jūsu mājokļa griestu augstumam ir jābūt 2,5 metri nenozīmē, ka tas tāds arī ir. Parasti, veicot remontus, ieliekot iekārtos griestus, uzliekot jaunu grīdas segumu, hidroizolāciju, siltumizolāciju, griestu augstums reāli var būt krietni mazāks, nekā sākotnēji domāts!
Rezultātā, nopērkot duškabīni, kuras augstums ir 1,9 metri un ja kabīni montē vēl uz dušas paliktņa, tad augstums līdz griestiem paliks vien 20- 30 cm. Šāds augstums ir nepietiekams efektīvai ventilācijai un jau pēc gada svaigi remontētā vannas istabā var parādīties izsvīduma pazīmes, kas var novest pie sienu pelēšanas.
Veicot vannas istabas pārbūvi jāpievērš īpaša uzmanība telpu ventilācijai. Tai ir jābūt efektīvai, jo mitruma daudzums šajā telpā ir ļoti augsts un ir pakļauts straujām mitruma un temperatūras svārstībām. Papildus uzmanība ir jāpievērš, ja vēlaties iebūvēt vannas istabā vannu. Salīdzinot ar dušas kabīni, mēs vannā pavadām daudzkārt ilgāku laiku. Ūdens iztvaikošanas virsma, īpaši vannām ir daudzkārt lielāka un telpā nokļūstošā mitruma daudzums ir milzīgs.
Tas, protams, prasa ļoti efektīvu ventilācijas sistēmu, bez kuras vannas istabas sienas ātri vien pārklāsies ar pelējumu un jaunais remonts būs sabojāts.