Vai ir iespējams salauzt dzimumlocekli? Vai tā garums ir atkarīgs no apavu izmēra? Atbildēsim uz šiem jautājumiem no zinātniskā viedokļa, kā arī pastāstīsim citus faktus par dzimumlocekli un erekciju, kurus jūs, iespējams, nezināt.
Vidēji visiem vīriešiem erekcijas laikā dzimumloceklis ir aptuveni vienāda garuma.
Tiek uzskatīts, ka erekcijas stāvoklī dzimumloceklis visbiežāk palielinās līdz 13-14 centimetriem. Un, pēc pētnieku domām, gandrīz visiem vīriešiem uz planētas ir tieši tādi dzimumlocekļi. Saskaņā ar dažiem datiem, ir diezgan daudz vīriešu, kuru dzimumloceklis ir garāks par 16 centimetriem – aptuveni 5%. Apmēram tikpat daudz ir to, kam tas satrauktā stāvoklī ir īsāks par 10 centimetriem.
Tajā pašā laikā daži uzskata, ka 15-16 centimetri nebūt nav liels, bet diezgan vidējais erekcijas dzimumlocekļa izmērs. Zinātnieki atzīmē , ka kādreiz šādi secinājumi tiešām tika izdarīti – tikai šie darbi balstījās uz pašmērījumiem, kas, protams, bija tendencioza pētījuma metode. Ir vēl viena pozitīva ziņa: datu analīze liecina, ka pēdējo 30 gadu laikā vīriešu dzimumlocekļa garums ir palielinājies vidēji visā pasaulē (bet kāpēc tas vēl nav pilnībā skaidrs).
Starp citu, plaši pazīstamo uzskatu, ka dzimumlocekļa garums ir atkarīgs no vīrieša kāju izmēra, zinātnieki atspēkoja jau 2002. gadā. Tomēr dažus gadus vēlāk citi pētnieki nonāca pie secinājuma, ka dzimumlocekļa izmērs “būtiski korelē ar auguma un rokas rādītājpirksta garumu”. Bet 2021. gadā zinātnieki, kas pētīja itāļu dzimumlocekļus, atklāja vēl vienu interesantu saikni: smēķējošiem vīriešiem dzimumlocekļa apkārtmērs gan normālā, gan erekcijas stāvoklī ir zem vidējā. Visticamāk, tas ir saistīts ar sliktāku asinsriti.
Ilgtermiņa attiecībās izmēram patiešām nav nozīmes
2015. gadā zinātnieki publicēja pētījumu par to, kādi dzimumlocekļi patiesībā patīk sievietēm. Darba autori uzskatīja, ka stereotipi par it kā vēlamajiem zolīdiem izmēriem var ietekmēt vīriešu psiholoģisko stāvokli – un, iespējams, ar to ir jācīnās.
Izrādījās, ka sievietes vienas nakts sakariem vai īsam romānam mēdz izvēlēties partnerus ar lielākiem dzimumlocekļiem (gan garumā, gan apkārtmērā). Taču gadījumā, ja tiek meklētas nopietnas attiecības, eksperimenta dalībniecēm tas bija nedaudz mazāk svarīgi. Starp citu, tas pats attiecas uz vīrišķību (viena no tās izpausmēm ir zemā balss): sievietes pievērš uzmanību šai īpašībai, ja runājam par vieglprātīgām, īslaicīgām attiecībām.
Tajā pašā pētījumā zinātnieki pierādīja, ka sievietes parasti par zemu novērtē dzimumlocekļa garumu, īpaši, ja viņai nav bijusi liela seksuāla pieredze.
Dzimumloceklī nav kaula, bet jūs varat to “salauzt”
Neskatoties uz to, ka parasti lauž kaulus un dzimumloceklī to nav, orgāns var tikt nopietni bojāts. Vienkāršojot, “lūzums” ir dzimumlocekļa sūkļveida ķermeņu apvalka plīsums, kas uzbudinājuma laikā kļūst piepildīts ar asinīm. Tas var notikt, ja jūs strauji un spēcīgi saliecat erektējošo dzimumlocekli vai atsitīsit to. Parasti traumas brīdī ir dzirdama skaņa, kas atgādina blīķšķi vai krakšķi, un vīrietis izjūt stipras sāpes, pietūkumu, var rasties zilumi vai asiņošana. Pats dzimumloceklis uzreiz kļūst ļengans.
Tas izklausās nepatīkami, bet ārsti mierina: pēc tam orgāns un visas tā funkcijas tiek atjaunotas. Turklāt dzimumlocekļa “lūzumi” notiek salīdzinoši reti un parasti jaunībā. Taču, ja tā tomēr notiek, vīrieši nereti nokaunas un pie ārsta neiet. Tikmēr šī situācija ir iemesls nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību.
Apmēram pirms 10 gadiem Brazīlijā strādājošie pētnieki prātoja, kādos apstākļos cilvēki mēdz tik smagi savainot savu dzimumlocekli. Izrādījās, ka visizplatītākais iemesls ir sekss, un visbīstamākā poza ir tad, kad sieviete ir augšā. Tomēr tiek runāts arī par interesantākiem gadījumiem: dažiem vīriešiem, dzimumloceklis traumējas izkrītot no gultas.. Ārsti nosauc arī citas situācijas: ir nedroši pārāk aktīvi masturbēt vai pārvietoties pa dzīvokli ar erekciju tumsā – tas var novest pie nejaušas atduršanās pret durvīm vai sienu.
Pirmā erekcija notiek jau pirms dzimšanas
Vīriešu kārtas mazuļi parasti piedzimst ar erekciju. Un dažreiz gadās, ka zēniem ultraskaņā pat pirms dzimšanas ir redzams erektēts dzimumloceklis. Zinātnieki, kuri 2010. gadu sākumā pētīja šī orgāna attīstību grūtniecības laikā, atzīmēja, ka augļa erekcija ir viens no iemesliem, kāpēc viņu darbu ir grūti veikt, neizkropļojot datus: augļa dzimumloceklis var kļūt erekts līdz pat trīs reizēm stundā, un ilgst no 5 līdz 17 minūtēm.
1991. gadā tika publicēts pētījums, kurā atklājās, ka šāda erekcija (vai, kā autori izteicās, “dzimumlocekļa pietūkums”) auglim visbiežāk rodas, kad tas ir miega fāzē. Kāpēc tas notiek, vēl nav pilnībā skaidrs . Pastāv hipotēze, ka tas ir savs veids, kā ķermenis pirms dzimšanas var pārbaudīt, vai viss darbojas pareizi.
Nav iespējams uzminēt, kāds būs dzimumlocekļa izmērs erekcijas laikā, pamatojoties uz tā normālo stāvokli
Pastāv maldīgs uzskats, ka, ja no apakšbiksēm redzat, ka jūsu dzimumloceklis ir liels, tas nozīmē, ka tad, kad notiks erekcija, tā būs tāda pati. Patiesībā tam nav nekāda sakara ar to . To pierāda zinātnieku atklājums: kā jau teicām iepriekš, erekti dzimumlocekļi, plus vai mīnus, ir vienādi visiem vīriešiem, bet ļenganā stāvoklī to izmēri ir ļoti atšķirīgi.
Dažādu vīriešu neuzbudinātie kraniņi var atšķirties garumā no 2,5 līdz 10 centimetriem. Vidējā vērtība ir 9,1 centimetrs. Bet jo īsāks ir “parastais” garums, jo vairāk dzimumloceklis palielinās erekcijā.