Ukraina aktīvi būvē divus tūkstošus kilometru garu nocietinājumu līniju, kurā būtu jāietilpst iespējamai Krievijas karaspēka ofensīvai. Par to raksta laikraksts Financial Times.
Pēdējo mēnešu laikā Krievijas karaspēks ir konsekventi virzījies uz priekšu gandrīz visā frontes līnijā, atzīmē FT, izmantojot munīcijas trūkumu Ukrainas karaspēka vidū un neskaidrību jautājumā par Rietumu sabiedroto turpmāko militāro atbalstu Kijivai.
Šajā situācijā Ukraina savu pašreizējo pozīciju aizmugurē steidz būvēt jaunu aizsardzības konstrukciju līniju. Saskaņā ar publikāciju, aizsardzības līniju veido tranšejas, betona bunkuri, mīnu lauki, prettanku grāvji un tā sauktie “pūķa zobi” – betona piramīdas, kas paredzētas, lai kavētu ienaidnieka bruņumašīnu virzību.
Laikraksts norāda, ka daudzi Ukrainas eksperti un komentētāji Kijivai iepriekš pārmeta sagatavotu aizsardzības līniju trūkumu aizmugurē. Īpaši aktuāls šis jautājums kļuva februārī, kad pēc mēnešiem ilga uzbrukuma Krievijas karaspēkam izdevās ieņemt Avdijivku Doņeckas apgabalā.
“Kur ir otrā aizsardzības līnija?” vaicāja eksperti, norādot uz sagatavotu pozīciju trūkumu, uz kurām Avdijivkas ukraiņu aizstāvji varētu atkāpties, kad viņu pozīcija pilsētā kļūs bezcerīga.
Kijivas Armijas, pārveides un atbruņošanās pētījumu centra direktors Valentīns Badraks sacīja, ka Ukrainas militārā vadība piedzīvo “zināmu eiforiju”, uzskatot, ka Rietumu atbalsts “nekad neapstāsies” un ļaus Ukrainas karaspēkam virzīties uz priekšu, tāpēc viņi atstāt novārtā nocietinājumu celtniecību aiz frontes līnijas.
Pēc FT teiktā, situācija mainījās februārī, kad par jauno Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieku kļuva ģenerālis Oleksandrs Sirskis . Stājoties šajā amatā, viņš paziņoja, ka Ukrainas armija pāriet no uzbrukuma operācijām uz “aktīvas aizsardzības” stratēģiju.
FT uzskata, ka šī stratēģija nozīmē, ka Kijiva koncentrēsies uz savas pašreizējās pozīcijas saglabāšanu, vienlaikus turpinot meklēt vājās vietas un palaist tāla darbības rādiusa raķetes un bezpilota lidaparātu triecienus pret Krievijas Melnās jūras flotes kuģiem un naftas pārstrādes rūpnīcām dziļi Krievijas teritorijā.
“Aktīvās aizsardzības” stratēģijai jāļauj Ukrainai veidot savus spēkus un sagatavoties jaunajai ofensīvai, kas varētu sākties 2025.gadā, FT sacīja avoti Rietumos