Par ”Putna pienu” parasti mēdz dēvēt tos desertus, kurus veido ne vien maigais suflē krēms, bet arī tik pat maigas struktūras biskvīts. Teorētiski ar šādu formulējumu arī pietiktu, tomēr arī šādas tortes vienmēr būs iespēja radošām izpausmēm sev tīkamāko garšu izvēlē. Tas arī varētu būt sarežģītākais un reizēm pat mēdzam pārcensties, jo kopumā arī šādas tortes gatavošana ir gana vienkārši.
Biskvītam vajadzēs 1 olu, 1 olas dzeltenumu, 1 karoti silta ūdens, 50 gramus cukuru un 60 gramus miltus, bet suflē gatavosim no 250 gramiem cukura, 2 olu baltumiem, 4 gramiem agar-agara un 80 gramiem ūdens tā uzbriedināšanai (protams, agara vietā var izmantot arī želatīnu), 200 gramus sviestu un 100 gramus krema brulē sīrupu, kuru gatavosim no 15 gramiem ūdens, 40 gramiem cukura un 100 gramiem iebiezinātā piena.
Glazūrai vajadzēs 70 gramus sviestu un 35 gramus krema brulē sīrupu, kuru gatavosim no 30 gramiem cukura, 10 gramiem ūdens un 40 gramiem iebiezinātā piena. Jāpiebilst, ka abiem sīrupiem varat izmantot gan parasto, gan karamelizētu iebiezināto pienu.
Biskvītam bļodiņā kārtīgi, gaišā un biezā masā, sakuļam olu ar olas baltumu, siltu ūdeni un cukuru. Pēc tam pievienojam izsijātus miltus, ar lāpstiņu ātri un enerģiski, tomēr vienlaikus arī uzmanīgi, samaisām visu viendabīgā masā, pārlejam to uz cepešpannā ieklāta cepampapīra, izpludinām aptuveni 20 cm diametra plācenī un 200 grādos cepam aptuveni 15 minūtes.
Pēc izcepšanas biskvītu atdzesējam, pēc tam izgriežam precīzā sadalāmās cepamformas pamatnes lieluma aplī un gar formas apmalītēm izveidojam augstākas apmalītes no cepampapīra loksnēm.
Krema brulē sīrupam mazā katliņā ieberam cukuru, pielejam ūdeni, uzkarsējam, kamēr masa sāk karamelizēties un, kad tā kļūst tumša, pielejam iebiezināto pienu, aktīvi apmaisām, ja nepieciešams, pielejam vēl pavisam nedaudz karsta ūdens un izkarsējam, kamēr sīrups pietiekoši sabiezē. Pēc tam pārlejam bļodiņā, ļaujam atdzist, pievienojam sviestu un visu kārtīgi sakuļam viendabīgā masā.
Agaru vai želatīnu uzbriedinām un pilnībā izšķīdinām. Tā kā šoreiz izmantojām agaru, tā lietošana pieļauj vārīšanu, ko darīsim izšķīdinātajam agaram pievienojot cukuru, bet izmantojot želatīnu, pēc tā izkausēšanas siltā vidē turpinām sildīšanu un uzreiz tajā iemaisām cukuru jeb, abās variācijās mums jāiegūst biezs želejas sīrups.
Bļodiņā kārtīgi, biezās un stingrās putās kārtīgi sakuļam olu baltumus, ar tievu strūkliņu, nepārtraucot kulšanu, lejam klāt karsto želeju un, kad visu esam pielējuši, sakuļam masu vēl dažas minūtes. Pēc tam pievienojam sagatavoto sviesta masu, ātri visu samaisām viendabīgā masā un pārlejam to formā virs biskvīta.
Sagatavoto 1 stundu liekam ledusskapī un, ja masa ir pietiekoši sastingusi, izņemam no formas un atbrīvojam no cepampapīra apmalītēm. Glazūrai uzvārām vēl vienu devu krema brulē sīrupu, pēc tam pārlejam to bļodiņā un atdzesējam. Pēc tam pievienojam istabas temperatūrā atlaidinātu sviestu, liekam bļodiņu aptuveni 60 grādos uzkarsēta ūdens peldē un kārtīgi sakuļot sagaidām, kamēr biezā masa kļūst šķidra, bet obligāti sekojam, lai tās temperatūra nepārsniegtu 30 grādus, kuros sviests var sadalīties.
Sagatavoto glazūru skaisti pārlejam virs aukstās tortes, izpludinām masu un ļaujam tai viegli notecēt arī uz apmalītēm.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!