Turpinot populārāko belašu recepšu aprakstus, šoreiz vēl vairāk pietuvosimies belašu vēstures aizsākumiem, jo tieši no tatāru valodas šis pīrāgs ir guvis savu nosaukumu. Bet, arī šis virziens nebūs absolūti pilnīgs, jo paši tatāri par belašiem sauc līdzīgus pīrāgus ar visa veida pildījumu.
Lai pilnībā pārliecinātos par belašiem piemērotākās gaļas izvēli, mums atliek tikai visiem zināmais fakts, ka musulmaņu tautas, kād ir arī tatāri, cūkgaļu pārtikā neizmanto un arī šajā receptē izvēlētā būs jēra gaļa, bet droši varat izmantot mūspuses veikalos nopērkamo jau gatavo jēra un liellopu gaļas kotlešu masu. Šajā receptē izmantotās mīklas recepti esam aprakstījuši ŠEIT
Vajadzēs 1 kg belašu mīklas, 650-700 gramus jēra gaļu, 1 burkānu, 2 sīpolus, 1 mazu ķiploka daiviņu, 1 glāzi ūdens, augu eļļu, sāli un piparus.
Gaļu, kopā ar sīpolu, burkānu un ķiploka daiviņu, izlaižam caur gaļas mašīnu, pievienojam sāli, piparus vai citas garšvielas, kārtīgi samaisām un, pirms pildījuma likšanas mīklā, iemaisām masā pietiekošu daudzumu ūdens.
Mīklu liekam uz dēlīša, ar nazi sadalām vairākos gabalos un, lai būtu vieglāk, nazi varam apziest ar augu eļļu. Mazos gabalus savirpinām mīklas bumbiņās, katru plāni izrullējam plācenī, tā centrā liekam piemērotu daudzumu gaļas masas un plāceņa malas aizveram pret centru tā, lai viducī paliktu atvere, bet mīklas maliņas savstarpēji pieplacinām.
Sagatavotos veidojumus, ar atveri lejpusē, liekam pannā ar lielāku daudzumu uzkarsētas augu eļļas, uz vidējas uguns apcepam no abām pusēm līdz gatavībai. Ja ir, izmantojiet pannas vāku ar sietiņu, lai eļļa neizšļakstītos uz plīts. Pēc izcepšanas apsusinām uz papīra salvetēm un pasniedzam gardos belašus galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!