Žanra klasika un joprojām mums līdzās ir ne mazums cilvēku, kuri atcerēsies, ka šādi pīrādziņi skolas bufetē vai pilsētas kafejnīcās maksāja 22 kapeikas. Vairums atcerēsies arī to īpašo garšu, kuru būs grūti sajaukt ar kādu citu, tāpēc nolēmām publicēt tā laika tehnoloģijai pietuvinātu recepti jeb, izmantojām to laiku standartos noteikto kalkulāciju. Sanāca 6 pīrādziņi.
Izmantosim 560 gramus miltus, 310 gramu sviestu, 207 gramus cukuru, 73 gramus olu maisījumu (1 veselu olu un vēl nedaudz otras olas masas jeb, vienkāršāk, sakulsim divas olas un turpinājumā strādāsim ar nepieciešamo daudzumu), 2 gramus sāls, 1 gramu sodas un etiķi tās dzēšanai, 10 gramus vaniļas cukuru un ābolu džemu vai ievārījumu.
Atlaidinātu sviestu bļodiņā samaisām ar cukuru, pēc tam ar mikseri kārtīgi sakuļam, pievienojam sāli, turpinot kulšanu pakāpeniski iemaisām iepriekš sakultu olu masu, dzēsto sodu, sakuļam, pieberam ar vaniļas cukuru samaisītus miltus, ar karoti ātri samaisām un sagatavoto mīklu liekam 30 minūtes ledusskapī.
Turpinājumā mūsu mērķis ir izcept biskvītu no ne mazāk kā 8 – 10 mm biezas mīklas un to varam darīt gan vienā lielā, gan divās mazās cepešpannās. Mīklu izrullējam, ieklājam cepešpannā un 220 grādos cepam 10 – 12 minūtes. Svarīgi ir cepot pārāk nepārkaltēt, tāpēc cepšanu pārtraucam, kad mīklas apmales nobrūnē, jo pārējai platībai joprojām jāpaliek gaišākai un atsperīgi elastīgai.
Izcepto biskvītu uzmanīgi (tas ir trausls), pagriežot cepešpannu augšpēdus, pārliekam uz paplātes vai darba virsmas. Ja izcepām vienu biskvītu lielā cepešpannā, to sagriežam 2 daļās. Izcepto pietiekoši atdzesējam.
Pirmo biskvītu, ne līdz pašam malām, apziežam ar ābolu džemu vai ievārījumu (daudzumu izvēlieties paši), liekam virsū otru biskvīta plātni, arī apziežam ar džemu ne līdz malām, ar asu nazi apgriežam maliņas, no atgriezumiem izveidojam drupačas, pārkaisām virs pīrāga, sagriežam to vienādos pīrādziņos un pasniedzam galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!