Katram būs sava iecienītākā soļankas recepte, bet arī tās varam iedalīt trīs galvenajās kategorijās – gaļas, zivju un sēņu soļanka. Tieši tāpat, kā ar gaļu vai zivīm, arī sēņu soļankā ir pieņemts izmantot vairākus sēņu veidus. Piemēram, ja īsā pastaigā būsiet salasījuši nedaudz gaileņu, baraviku un sviesta beciņu, arī tas varētu būt iemesls tam, lai pagatavotu sēņu soļanku
Vajadzēs 500 gramus sēņu, 100 gramus kūpināta šķiņķa vai krūtiņas, 2 litrus ūdens, 1 burkānu, 1 sīpolu, 1 tomātu, 1 citronu, 5 zaļās un 5 tumšās olīvas bez kauliņiem, ķiploka daiviņu, laurlapu, nedaudz pētersīļu, sāli, piparus un cukuru pēc garšas.
Sēnes notīrām, sagriežam lielākos gabaliņos, beram katliņā un pārlejam ar aukstu ūdeni. Kad sāk burbuļot, novārām vēl 10 minūtes un caurdurī nokāšam. Nokāstās sēnes liekam katliņā, ielejam 2 litrus auksta ūdens, pievienojam laurlapu un, kad sāk burbuļot, uz lēnas uguns novārām aptuveni 1 stundu.
Kamēr sēnes vārās, ķeramies pie pārējām sastāvdaļām. Katliņā novārām burkānus un sagriežam tos mazos kubiņos. Sīpolu sagriežam plānos pusgredzenos un liekam eļļā apcepties līdz zeltainumam. Plānās šķēlītēs sagriežam bekonu un pievienojam pannā pie sīpoliem. Uz lēnas uguns cepam 5 minūtes un pannā pievienojam nomizotu un smalki sagrieztu tomātu. 5 -7 minūtes pasautējam un pannas saturu pārberam katliņā ar sēnēm, pieberam sagrieztos burkānus un uz lēnas uguns vāram vēl 10 minūtes.
Olīvas sagriežam ripiņās, pētersīļus sakapājam, izspiežam ķiploku un visu beram katliņā. Noslēgumā pievienojam sāli, piparus, cukuru un uz lēnas uguns turpinām vārīt vēl 5 minūtes. Pasniedzot galdā šķīvjos zupai pievienojam plāni sagrieztas citrona šķēlītes.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!