Vienā vārīšanas reizē iegūsim abus receptes nosaukumā minētos gardumus, gan sauso ievārījumu jeb sacukurotas pīlādžu ogas (varam tās dēvēt arī par sukādēm), gan sīrupu, kurš radīsies pēc to pašu ogu novārīšanas. Protams, vislabāk būs izmantot sala skartas ogas, bet varat tās paši 2-3 dienas sasaldēt un sasaldētās ogas pirms izmantošanas applaucēt ar verdošu ūdeni un nokāst.
Izmantosim aptuveni pīlādžu ogu svaram līdzīgu daudzumu cukuru un vēl nedaudz novārīto ogu pārkaisīšanai, bet ūdens daudzumu aprēķināsim kā 1 glāzi ūdens uz 1 kg cukura.
Pīlādžu ogas pārlasām, nomazgājam un apsusinām, beram katliņā uzvārītā vedošā ūdenī un ļaujam 2-3 minūtes applaucēties. Citā katliņā no ūdens un cukura uzvārām sīrupu, beram tajā sagatavotās ogas un, rūpīgi apmaisot, novārām 20-30 minūtes, kas nozīmē arī to, ka sekojam, lai ogas nesāktu izšķīst.
Novārīto masu pārberam smalka sietiņa caurdurī un nesteidzoties ļaujam sīrupam pilnībā notecēt. Šajā brīdī sīrups ir iegūts, lejam to piemērotos traukos un varam to izmantot kā jebkuru citu sīrupu.
Caurdurī esošās ogas pārberam lēzenā traukā, pārkaisām ar cukuru, rūpīgi apmaisām, ļaujam pilnībā apžūt, sagatavoto pārliekam sausā traukā un varam uzglabāt istabas temperatūrā, bet kulinārijā izmantot, piemēram, rozīņu vietā.