Modernajā sabiedrībā esam kļuvuši izvēlīgāki ne vien lasot ēdienkarti restorānos , bet arī tirgū vai pie lielveikalu gaļas stendiem , jo ,kāpēc pirkt nesadalītu vistu , ja varam atsevišķi nopirkt gan stilbiņus , gan šķiņķīšus , gan fileju . Tas ir novedis arī pie tā , ka citas šī putna sastāvdaļas uzskatām teju par otršķirīgiem produktiem , bet tādus orgānus kā aknas vai sirdis daudzi uzskata tikai par mājdzīvnieku ēdināšanai piemērotiem .
Protams , laukos viss ir savādāk un tā bija arī vēl pirms gadiem 25 ,kad arī veikalos varēja nopirkt tikai veselas vistas . Saimnieces tās šmorēja pēc dažādām receptēm , bet galdā tika pasniegts viss , kas tika likts katlā . Arī vistu sirdis , kas bērniem bija īpašs kārums .
Lūk , šādi izskatās ” Sirsnīgie salāti ” . Gatavošanas process nav sarežģīts un , ja virtuvē ir laba ventilācija un tvaika nosūcējs , nebūs problēmu arī ar vistas siržu specifisko smaku vārīšanas procesā . Šai receptei to vajadzēs 300 – 400 gramus . Nomazgājam , atbrīvojam no plēvēm un liekam verdošā ūdenī vārīties uz 35 – 45 minūtēm . Kad būs gatavas , atdzesējam ,nosusinām un griežam gareniskās šķēlītēs .
Kamēr sirdis vārījās , būsim iemarinējuši divus sīpolus (stundu etiķa , ūdens un pus tējkarotes cukura maisījumā ) un pannā sasautējuši ( augu eļļa , 2 glāzes tomātu sulas un puse tējkarotes cukura ) 300 gramus salmiņos sarīvētu burkānu . Vēl tikai atliek sagriezt salmiņos divus skābētus gurķus un visu likt kārtās uz šķīvja . Apakšā vistu sirdis , apziežam ar majonēzi , tālāk marinētie sīpoli , majonēzes kārtiņa , skābie gurķi , majonēze un , augšējā kārtā , burkāni . Rotāšanai varam izmantot vārītas olas , izveidot burkānu rozītes , izrotātāt ar majonēzes restīti un pētersīļa lapiņām.
edieni12