Attiecību viltošana, lai iegūtu naudu: šo krāpniecību, cita starpā, izmanto tā sauktā “Melnā cirvja” brālība, lai gūtu peļņu. Divpadsmit aizdomās turētie dalībnieki tagad tiek tiesāti Minhenē.
Pirmdien Minhenes I apgabaltiesā sākās pirmais apjomīgais process pret Nigērijas mafiju Vācijā. Prokuratūra apsūdzības izvirza divpadsmit iespējamajiem mafijas biedriem, tostarp iespējamajam asociācijas vadītājam vācietim. Vīrieši vecumā no 33 līdz 54 gadiem tiek apsūdzēti noziedzīgu organizāciju veidošanā.
Tiek uzskatīts, ka tā dēvētā “Melnā cirvja” brālība ir nopelnījusi daudz naudas galvenokārt ar krāpniecību, piemēram, “mīlestības krāpšanu”. Noziedznieki maldina savus upurus, liekot viņiem noticēt, ka viņiem ir romantiskas attiecības, un pēc tam lūdz viņiem naudu. Minhenes tiesas prāvā ir iesaistīti desmitiem šādu lietu, un viena no sievietēm pat esot samaksājusi krāpniekiem aptuveni 235 000 eiro.
Pagājušā gada aprīlī Bavārijas Valsts kriminālpolicijas birojs (LKA) ziņoja par pirmo lielo triecienu brālībai. Papildus krāpšanai internetā grupējums tiek turēts aizdomās par naudas atmazgāšanu un sieviešu piespiešanu nodarboties ar prostitūciju. Viņas kontrabandas ceļā ieved Eiropā.
Tiesas process Minhenē varētu ievilkties gandrīz līdz Ziemassvētkiem, jo spriedums gaidāms 19. decembrī. Līdz lielajam policijas reidam pērn lielā mērā nebija zināms, ka Nigērijas mafija darbojusies arī no Vācijas. Pēc aplēsēm, šajā valstī ir trīsciparu biedru skaits.
Bavārija ir Nigērijas mafijas karstais punkts
Mafijas vadībai ir tādi tituli kā “galva”, “nacionālais galvenais priesteris” vai “nacionālais miesnieks”. Pēdējais ir atbildīgs par sankcijām pret dalībniekiem, kas pārkāpj noteikumus.
Nigērijas mafijas darbības fokuss tika identificēts Bavārijā. Papildus dzīvokļiem tika meklētas arī patvēruma meklētāju naktsmītnes. Saskaņā ar Bavārijas Konstitūcijas aizsardzības biroja gada ziņojumu 2023. gadam “Confraternity Black Axe” ir viena no četrām mafijai līdzīgām Nigērijas organizācijām, kuras dalībnieki galvenokārt darbojas Bavārijā.
Šīs grupas sākotnēji radās no universitāšu brālībām 1960. un 1970. gados, bet vēlāk attīstījās par mafijai līdzīgām organizācijām. Visā pasaulē tās īpaši aktīvi darbojas narkotiku noziegumu, krāpšanas internetā, naudas atmazgāšanas, cilvēku tirdzniecības un kontrabandas jomā. Nigērijā starp šīm grupām bieži notiek vardarbīgi konflikti savstarpējās konkurences dēļ.