MBDA Deutschland vadītājs Tomass Gotšilds sacīja, ka Vācijas federālajai valdībai ir ātrāk jāpieņem lēmumi par aizsardzības nozari. Pretējā gadījumā uzņēmums var apturēt tāla darbības rādiusa Taurus raķešu ražošanu. Par to ziņo Spiegel.
Ieroču uzņēmums un Taurus ražotājs MBDA cenšas panākt ātrākus federālos lēmumus par pasūtījumiem nozarei. “Mēs šeit, Vācijā, varam paveikt daudz labāk un ātrāk,” laikrakstam “Augsburger Allgemeine” sacīja Vācijas meitasuzņēmuma vadītājs Tomass Gotšilds. Neskatoties uz uzlabojumiem, joprojām ir liels potenciāls ātrākai aizsardzības aprīkojuma iegādei. Airbus, BAE Systems un Leonardo kopuzņēmums, cita starpā, ir spārnotās raķetes Taurus un zenītraķešu Patriot ražotājs.
Gotšilds norādīja, ka Taurus raķetes vairs netiks ražotas, jo aizsardzības nozare nedrīkst ražot krājumus bez pasūtījumiem. “Tas ir izaicinājums mūsu nozarei, kad ražošana tiek pārtraukta kā ar Taurus,” sacīja vadītājs. “Šādos gadījumos mūsu piegādātāji, kas bieži vien ir mazie un vidējie uzņēmumi, ir pārtraukuši ražošanu.” Pie jauniem pasūtījumiem piegādātājiem vispirms būtu jāpārvietojas un jānodrošina, piemēram, izejvielas. Ņemot vērā lielo pieprasījumu visā pasaulē, pastāv vājās vietas, jo īpaši attiecībā uz sprāgstvielu izejvielām.
Kanclers Olafs Šolcs noraida Taurus piegādes uz Ukrainu
“Ieroču rūpniecībai ir nepieciešama bāzes slodze ražošanā,” sacīja Gotšilds. “Ar to pietiek, lai būtu vērts uzturēt piegādes ķēdes, uzturēt jaunāko testēšanas aprīkojumu un uzturēt darbinieku kompetenci.” Kā pozitīvu piemēru viņš minēja vairāku valstu pasūtījumu līdz pat 1000 Patriot raķetēm. MBDA, ar kuru uzņēmums sadarbojas, ražos tās ASV partneris Raytheon Šrobenhauzenē. “Mēs piegādāsim pirmās Patriot raķetes trīs gadu laikā.”
Tas, vai Vācija piegādās Ukrainai raķetes Taurus, ir politisks lēmums. Ar lidojuma attālumu, kas pārsniedz 500 kilometrus, Taurus ir “lielisks attāluma efekts”. Kaut kas tāds ir vajadzīgs Ukrainai, lai cīnītos pret loģistikas ķēdēm un stratēģiskajiem mērķiem. “Ukraina šobrīd sedz savas aizsardzības spējas ar citiem ieročiem. No ukraiņu viedokļa Taurus pašreizējā situācijā būtu nozīmīgs papildu materiāls.”Kanclers Olafs Šolcs noraida Taurus piegādes uz Ukrainu.