Koki un krūmi veido dārza pamatu un tos var uzskatīt par ainavas ietvaru vai rāmi. Savukārt daudzgadīgie augi dārzam piešķir individuālus akcentus. Daudzgadīgos augus var dažādi kombinēt, veidojot neskaitāmas kompozīcijas dažādiem mērķiem. Ir daudzgadīgo augu sugas, kuras ir ziemzaļas un atsvaidzinās ziemīgo ainavu. Citas daudzgadīgo augu sugas ir lieliski piemērotas griezto ziedu iegūšanai. Daudzgadīgie augi būs lielisks dārza un dobju papildinājums!
Daudzgadīgo augu kāti jeb stumbri nepārkoksnējas (kā, piem., krūmiem) un pēc veģetācijas perioda atmirst. Ja nepieciešams, pirms ziemas iestāšanās tos apgriež. Daudzgadīgo augu saknes pārziemo augsnē. Pavasarī augs dzen jaunus dzinumus un rieš lapas. Vairums daudzgadīgo augu zied krāšņi un ilgi.
Daudzgadīgo augu labsajūtai un krāšņumam nepieciešama laba un barības vielām bagāta augsne. Augsni uzlabo ar komposta un kūtsmēslu maisījumu. Šādi uzlabotā augsnē daudzgadīgajiem augiem barības vielas nepietrūks! Ja dārzā ir smilšaina augsne, tad nepieciešams uzlabot augsnes mitruma uzsūkšanas un absorbēšanas spējas. Ja augsnes virsējo slāni sajauksi ar kompostu, tā kļūs mitrumietilpīgāka, nebūs tik irdena un labāk uzturēs mitrumu. Savukārt , lai mālainā augsnē augu saknēm tiktu nodrošināts pietiekams skābekļa daudzums, to sajauc ar kompostu. Ar kompostu uzlabota mālaina augsne labāk laidīs cauri gaisu.
Katrai augu sugai dārza teritorijā ieteicams piemeklēt vietu ar optimāliem augšanas apstākļiem. Daži augi vislabāk zied noēnotā vietā, bet citiem nepieciešama atklāta un saulaina vieta. Ja augam nepieciešama, piemēram, daļēji noēnota vai ēnaina vieta, blakus tam vari iestādīt augstu krūmu, kas radīs ēnu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!