Īpaši piemēroti maziem dārziem ir sīkziedu mežvīteņi, piemēram, Alpu atragēnes, jo tās nevijas pārāk augstu. Mazam dārzam piemērotas arī sekojošas lielziedu mežvīteņu šķirnes: ‘Miss Bateman’, ‘Nelly Moser’ un ‘Jackmanii’. Šie mežvīteņi veido blīvu vainagu, tādēļ tie piemēroti audzēšanai arī kastēs. Svarīgi parūpēties par augu balstu. Mežvīteņus laisti regulāri un mēslojumam izvēlies šķidros minerālmēslus.
Parasti mežvīteņus izmanto vārtiņu, pergolu, lapeņu vai žogu apzaļumošanai, tomēr šie augi var veidot arī skaistu klājumu vai augt toveros. Mežvīteni var stādīt dobē un aiz tā balstam uzstādīt koka pergolu, kur augu atsiet. Ar mežvīteņiem apaudzēta pergola būs labs dārza kompozīcijas noslēguma akcents vai atdalošs elements teritorijā. Apaudzējot metāla stabu ar dažādos laikos ziedošiem mežvīteņiem, uzbursi ziedošu koku visas sezonas garumā!
Arī koka stumbrus var apaudzēt ar mežvīteņiem – koka stumbri kalpos ne tikai kā mežvīteņu balsts, bet būs arī skaisti apzaļumoti no agra pavasara līdz rudenim. Pārsteidzoša kompozīcija – efeja ar dažādu šķirņu mežvīteņiem un vīteņrozēm. Krāsainie ziedi lieliski atsvaidzinās tumši zaļo efeju lapojumu.
Dažādu šķirņu mežvīteņu ziedēšanas laiks ir atšķirīgs. Iestādot dārzā vairākas mežvīteņu šķirnes, to ziedu bagātība Tevi priecēs no pavasara līdz pat rudenim!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!