Esam apkopojuši lielu daudzumu praktisku ideju gan lauku , gan pilsētas dārzu labiekārtošanai. Esam centušies vienuviet apkopot aktuālās dārzu dizaina tendences un latviskās ainavas pievilcību. Vairumu no idejām varat aplūkot rakstam pievienotajā galerijā , bet katrā rakstā būs arī pa kādam ikdienā noderīgam padomam.
Šoreiz par puķu podiem un konteineriem mūsu dārzos. Pieredzējušie dārzkopji noteikti zinās vissmalkākās nianses, taču iesācējiem bieži viss dārza veidošanas un uzturēšanas prieks kaut kur noplok, ja tiek pieļautas muļķīgas kļūdas. Lai nepiedzīvotu vilšanos, apskatīsim populārākās kļūdas , lai no tām varam mācīties gluži kā no pašu pieredzes.
Puķu podu un konteineru uzpildīšana. Ja esam nolēmuši dārzā ierīkot kādu ziedu kompozīciju lielākos puķu podos, traukos, konteineros vai kastēs, ko liek uz palodzēm, svarīgi zemi uzpildīt vietā, kur šīs mazās dobes arī atradīsies. Citādi, ieberot zemi vienā vietā, pēc tam var būt ļoti grūti vai pat neiespējami pārvietot šo smago kompozīciju. No vienas puses tas šķiet pavisam loģiski, bet dažkārt sēšanai un stādīšanai izmantojam ērtāku vietu, ar domu pēc tam pārvietot to nepieciešamajā vietā, taču šādas domas var radīt vilšanos. Īpaši tad, ja zeme vēl tiek aplieta, tā kļūst divtik smaga un pārvietot to vienam būs ļoti sarežģīti.
Atbilstoši trauki laistīšanai. Dažkārt mēs pat neaizdomājamies par to vai stāda trauks ir piemērots laistīšanas biežumam. Augiem, kuriem nepieciešama bieža laistīšana, jābūt arī traukiem ar caurumiem apakšā, lai piekļūtu gaiss un zeme nesāktu pelēt. No pārmērīgas laistīšanas augiem var mainīties lapu krāsa vai pat birt ziedi, tāpēc pārlieku liela vēlme darīt labu, var novest pie neatgriezeniskām sekām. Pārbaudīt augsnes mitruma stāvokli vienmēr var ar pirkstu – ja augsne ir mitra gan virskārtā, gan nedaudz dziļāk, tad to laistīt vēl nevajag. Turpinajums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!