Ceriņu apgriešana vasarā. Lai iegūtu glītu un kompaktu vainagu, vasarā ceriņiem apgriež noziedējušos ziedus. Veco ziedu izgriešana mudinās ceriņus nākamajā gadā uzziedēt tikpat bagātīgi un vēl krāšņāk. Tas novērsīs arī kailu zaru veidošanos.
Atjaunojoša apgriešana oktobrī. Veco krūmu pilnīgi atjaunot izdosies 3 – 5 gadu garumā. Esi pacietīgs un rezultāts neizpaliks – vecā krūma vietā kuplos jauns un kopts ceriņš. Novecojušo skeletzaru nomaiņu labāk veikt pakāpeniski, tādēļ pirms krūma atjaunošanas svarīgi ir izsvērt, kurus zarus griezt šajā gadā un, kurus nākamajos gados. Pirmajā gadā izgriež tikai vienu trešo daļu veco skeletzaru.
Apgriešanai zarus izvēlas šādā secībā: vispirms izgriež zarus no krūma vidus, pēc tam vienmērīgi izgriež pārejos zarus. Tos saīsina līdz apmēram 30 – 40 cm. Zarus ieteicams griezt virs pumpura, kas vērsts uz krūma ārpusi. Nākamajā gadā no krūma vidus izgriež pusi veco zaru, kuri netika izgriezti pirmajā gadā. Trešajā gadā nogriež atlikušos vecos zarus krūma ārpusē.
Ceriņu apgriešana aprīlī – septembrī. Mežeņi ceriņiem aug visu veģetācijas periodu. Mežeņus jānogriež pēc iespējas ātrāk un cik vien dziļi iespējams. Arī krūma apgriešana var sekmēt mežeņu augšanu – ataugušos mežeņus nogriez pēc iespējas ātrāk!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!