Kas būtu jāņem vērā izvēloties konteinerus ziedu dizainam. Izvēlētajām trauku formām un materiāliem jāsaskan ar ēkas un pārējo dārza arhitektūru. Pie baroka stila pils vietā būs skaisti cakota vāze, bet minimālisma stilā celtai ēkai tā nu nekādi nepiestāvēs.
Te jāizvēlas labas kvalitātes, bet askētiska dizaina puķu trauks. Ja trauks dārzā tiek novietots stacionāri, tam labi jāizskatās gan ziemā, gan vasarā. Vēlams, lai tas kalpo pēc iespējas ilgāku laiku. Ja trauku no iekštelpām ārā iznes ar jau ziedošām tulpēm vai arābēm, vasarā to aizsedz kupli petūniju ziedu mākoņi, bet pēc pirmajām salnām trauku atkal ienes telpās, nav vajadzības maksāt naudu par augstvērtīgu kastes dizainu.
Raugoties no augu labsajūtas un trauku ilgmūžības viedokļa, labāk izvēlēties kvalitatīvus keramikas, akmens, betona vai mākslīgās akmens masas izgatavotus traukus, jo tajos augsne mazāk žūst un nepārkarst saulē. Šie trauki ir smagi, tos grūti pārvietot. Koka kastēm dēļus vajadzētu impregnēt, iekšpusē derētu ieklāt plēvi, lai pasargātu saknes no konservējošajām ķimikālijām un paildzinātu kastēm mūžu. Plāni metāla trauki bez iekšējās siltumizolācijas kārtas saulē ļoti uzkarst. Augi tajos parasti jūtas slikti.
Metāls var tikt lietots kā ārējā dekorācija, iekšpusē ievietojot pabiezu, siltumizolējošu plastikātu. Var lietot arī pietiekami izturīgus plastmasas puķu podus, ja tiem ir vienkārša, labi dizainēta forma. Visiem ārā lietojamiem augu traukiem noteikti nepieciešamas drenāžas atveres trauka lejasdaļā un pāris centimetru distance no pamatnes grīdas. Nepieciešams arī drenāžas kārtas iebērums traukā, pirms tajā iepilda auglīgo substrātu, lai liekais ūdens brīvi varētu aiztecēt un trauks nepārvērstos par purvu.
Iekārtajiem traukiem parasti lieto vieglāku materiālu, lai vieglāk būtu tos cilāt. Darbu ļoti atvieglo automātiskā pilienlaistīšanas sistēma, ko pievieno visiem traukiem, kuros audzē dzīvus augus.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!