Ja dobe atrodas dienvidu pusē. Dienvidu puses dobi saule apspīd visu dienu, tāpēc augi ir jāaplaista bieži. Ūdens ir jālej tieši uz augsnes nevis uz augu lapām, jo no lapām mitrums ātri iztvaikos. Uz dienvidu pusi orientētā dobē jāstāda augi, kas pacieš pilnu saules apgaismojumu.
Piemēram, vainaga anemones, flokši, magones, lupīnas, dienas lilijas, laimiņi, rozes, asteres, dālijas, tāpat arī mazie mārsili un lavandas. Pie mājas dienvidu sienas var audzēt mežvīteņus, puķuzirnīšus un lielās kreses. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka šiem augiem nepatīk vējš un tiem noteikti ir jāpieliek balsti.
Dienvidu pusē esošu balkonu un terasi bagātīgi apspīd saule. Uz saulainas terases augošiem augiem ir nepieciešama biežāka aplaistīšana, tveicīgā laikā pat divas reizes dienā. Mazos puķu podos augsne sakalst ātrāk nekā lielos konteineros. Lai samazinātu mitruma iztvaikošanu, ir vēlams augus stādīt plastmasas podos vai ar glazūru pārklātos traukos. Māla podos ūdens ātrāk iztvaiko. Saulainai terasei vai balkonam jāizvēlas īsti „saules pielūdzēji“: bugenvilejas, eņģeļtaures, ģerānijas, samtenes un visdažādākie garšaugi (piemēram, baziliks, timiāns, dārza dilles, pētersīļi un maurlociņi).
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1606″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]