Esam apkopojuši lielu daudzumu praktisku ideju gan lauku , gan pilsētas dārzu labiekārtošanai. Esam centušies vienuviet apkopot aktuālās dārzu dizaina tendences un latviskās ainavas pievilcību. Vairumu no idejām varat aplūkot rakstam pievienotajā galerijā , bet katrā rakstā būs arī pa kādam ikdienā noderīgam padomam.
Šoreiz nedaudz par Alpu kalniņiem jeb rokārijiem mūsu dārzos. Ja esat veikuši priekšdarbus (drenāžas ierīkošana un augsnes sagatavošana ar visu pretkurmju sietu un plēvi pret nezāļu ieviešanos , uzbērums akmeņu kārtojumam ) , noteikti jāatceras par visbiežāk pieļauto kļūdu ,kuru pieļaujam vadoties pēc savas gaumes ,nevis pēc Dabas noteiktām likumsakarībām . Jo ,kur tad Jūs Dabā esat redzējuši kalnu ,kurš veidojas no skaisti sakrautiem akmeņiem . Dabā ,gluži pretēji , viss ir haotisks un vispirms nogāzes veido lielāki akmeņi ,kuros aizķeras gan vēl lielāki ,gan pavisam mazi ,u.t.t. ,bet Jūs nekad neatradīsiet kalna nogāzi ar vienāda lieluma akmeņiem.
Zemākajiem akmeņiem būtu jābūt kā kalna nogāzē ,t.i., iegremdētiem zemē par vismaz trešdaļu un tā vajadzētu būt visu izmēru akmeņiem. Ja kalniņa turpinājumā veidosiet sauso upi , arī tai vajadzētu vizualizēties kā ” aizskalotiem ” mazākiem akmeņiem . Mazākie vienmēr būs vieglāki arī dabiskā vidē ,tāpēc sausās upes krastus varat izmantot lielāka izmēra akmeņus ,bet arī tos jācenšas izvietot pēc iespējas haotiskāk. Savukārt ,ja Jūsu dārzā tapušais Alpu kalniņš ar sekojošo sauso upi būs lielāku platību aizņemošs , neaizmirstiet ,ka arī dabā kalnu upes netek tikai taisni un to ,ka tām mēdz būt gan labais ,gan kreisais krasts ,kuri arī nekad nav vienādi . Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!