Turpinām par krāšņo ziedu – lupīnu. Lupīnas piemērotas audzēšanai dobēs. Izvēloties piemērotu vietu, tās veidos kuplu ceru un krāšņi ziedēs. Lupīnas var stādīt atsevišķi, bet tās ir pateicīgas arī dažādām kombinācijām ar citiem augiem. Vienas krāsas lupīnu ziedkopām parasti ir dažādas krāsu nianses – visi ziedi nav vienādi.
Krāsu pārejas ziedkopās paver plašas kombinācijas iespējas. Lupīnu ziedēšanas laiks ir piemērots, lai izvērtētu ar kādas krāsas ziediem tās kombinēt. Pirms veido kompozīciju, vienkārši noplūc ziedu vai izveido ziedu pušķi. Pieliec to blakus ziedošam lupīnu ceram un apskati vai krāsu kombinācija ir veiksmīga. Skaistu kombināciju lupīnas veidos ar rozēm, pelašķiem, augstajiem dārza īrisiem, magonēm, dekoratīvajiem sīpoliem un lakšiem, ehinācijām un dižajām pulkstenītēm.
Lupīnas labprāt aug nedaudz skābā un irdenā augsnē. Ar kaļķi bagātā, piemēram, mālainā augsnē, lupīnu lapas ātri nodzeltēs. Augsnei jābūt irdenai un mitrumu novadošai, jo slapjā augsnē ziemā augs aizies bojā. Lupīnas jāmēslo mēreni. Pārmēslota augsne lupīnām nepatīk. Vietas ziņā lupīnas nav izvēlīgas. Tās labi augs gan saulē, gan ēnainā vietā.
Tūdaļ pēc ziedēšanas noziedējušos lupīnu ziedus ieteicams nogriezt. Ja noziedējušos ziedus nenogriež, augs spēkus tērē sēklu veidošanai un lupīnu cers tiek novājināts (pēc pāris gadiem tas vairs neatkopsies). Lai lupīnu cers būtu veselīgs un spēcīgs, noziedējušos ziedu ķekarus nogriez. Griešanai izmanto asas šķēres un griez tieši virs lielas un veselīgas lapas.
Lupīnu ziedi sastopami dažādās krāsās. Balto lupīnu ziedi variē no baltiem līdz dzeltenbaltiem. Lupīnu ziediem zilā, lillā, rozā, dzeltenā, brūnā un sarkanā krāsā ir neskaitāmas toņu nokrāsas un variācijas.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!