Esam apkopojuši lielu daudzumu praktisku ideju gan lauku , gan pilsētas dārzu labiekārtošanai. Esam centušies vienuviet apkopot aktuālās dārzu dizaina tendences un latviskās ainavas pievilcību. Vairumu no idejām varat aplūkot rakstam pievienotajā galerijā , bet katrā rakstā būs arī pa kādam ikdienā noderīgam padomam.
Ir jauki, ja skats pa logu paveras uz mežu, pļavu, upi vai pašu iekoptu daiļu dārzu. Lai cik glīta nebūtu sēta ap teritoriju, daudz patīkamāk ikdienā redzēt koptu dzīvžogu. Dzīvžogi ir ļoti dažādi, tie pilda dažādas funkcijas, ir uzticami un kalpo ilgi.
Kas gan var būt skaistāks par dabisku koku un krūmu apstādījumu, kas dabiski iekļaujas apkārtējā ainavā. Necaurlaidīgā un nepieejamā vilkābele, bārbele vai mežrozītes? Simpātiska ziedošu vīteņaugu siena? Ko izvēlēties? Augsts dzīvžogs nodrošina ne tikai norobežošanos, bet arī pasargā no putekļiem, tveices un trokšņa, īpaši, ja netālu ir iela. Dzīvžogs pasargā pagalmu no aukstajiem ziemeļu vējiem un palīdz radīt ēnu, kur tā ir nepieciešama. Kas nav mazsvarīgi, aukstās, bezsniega ziemās dzīvžogs kavē sniega segas kušanu.
Biezajos zaros patīk apmesties putniem, padarot dzīvžogu tik tiešām dzīvu – tas dziedās, čivinās un čiepstēs. Pateicībā par patvēruma vietu zaļās sienas iemītnieki parūpēsies par dārza kaitēkļu iznīcināšanu. Tiesa, atšķirībā no parastās sētas (kurai, protams, arī ir nepieciešama kopšana), dzīvžogam ir nepieciešama īpaša kopšana – tas ir jāgriež, jālīdzina un jālaista; dzīvžoga augi mēdz saslimt, izsalt vai ciest no sausuma.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!