Vizuāli līdzīgi čeburekiem, tomēr to līdzība ir tikai vizuāla un arī ģeogrāfiska, jo šo plācenīšu pamatā ir Dagestānas čudu recepte. Šos plācenīšu varam cept gan apļa, gan pusapļa formā, kā arī izvēlēties tiem dažāda veida pildījumu. Tas var būt gan dārzeņi, gan zaļumi, gan biezpiens, bet šoreiz gatavosim čudu ar maltu gaļu.
Maltās gaļas pildījumu tradicionāli iesaka sagatavot iepriekšējā vakarā un ļaut nakti piesātināties ledusskapī, bet tas nav obligāti un varam izmantot svaigi gatavotu pildījuma masu. Jāņem vērā, ka cepsim sausā pannā, tāpēc sagatavojiet tam piemērotu pannu, jo bagātīgais miltu pārklājums noteikti kritīs pannā un apdegs. Ja tā notiek, apdegumu uzreiz noslaukiet ar papīra salveti.
Mīklai vajadzēs 2,5 glāzes miltus (vēl aptuveni 360 gramus miltus izrullēšanai), 1 olu, 1 glāzi ūdens un 3 šķipsniņas sāls. Pildījumu gatavosim no 350 gramiem maltas gaļas, 5-6 zaļos lociņus vai 1 mazu sīpolu, 2-3 ķiploka daiviņas, sāli un piparus, bet izcepto plācenīšu apziešanai 50 gramus sviesta.
Mīklai bļodiņā iesitam olu, pielejam ūdeni, pievienojam 3 šķipsniņas sāls, ar dakšiņu vai slotiņu kārtīgi sakuļam, pievienojam miltus, visu rūpīgi samaisām stingri elastīgā mīklā, pārsedzam bļodiņu ar dvieli un ļaujam mīklai aptuveni 20 minūtes piebriest. Pa to laiku sagatavojam maltās gaļas masu pildījumam.
No mīklas atdalām nelielu pikuci, pārkaisām darba virsmu ar miltiem un mīklu izrullējam iegarenā un ieapaļā plācenī. Jo plānāk izrullēsim, jo plānāki būs plācenīši. Uz sagatavotā plāceņa vienas puses uzziežam pildījuma masu, pārsedzam to ar otru plāceņa maliņu, viegli pieplacinām, lai izspiestu gaisu un rūpīgi saplacinām mīklas maliņas. Lieko mīklu no apmalītēm nogriežam.
Uzkarsējam sausu pannu, liekam tajā plācenīšus un cepam no abām pusēm līdz brīdim, kamēr uz mīklas parādās viegli brūni apdeguma pleķīši. Izceptos plācenīšus novietojam uz šķīvja un nekavējoties apziežam ar ļoti plānu izkausēta sviesta kārtiņu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!