Spāņu māksliniece Alicia Framis ir gatava apprecēties ar mākslīgā intelekta radītu hologrammu. Šis ir pirmais šāds hibrīdpāris cilvēces vēsturē. Līgava savam topošajam vīram, digitālajai radībai, jau ir izdomājusi vārdu.
Spāņu jaunkundze Alicia Framis ir gatava apprecēties ar mākslīgā intelekta radītu hologrammu, pārvēršot visas distopiskās zinātniskās fantastikas filmas realitātē. Framisas topošais vīrs ir digitāla vienība, kas izveidota, izmantojot hologrāfisko tehnoloģiju un mašīnmācību.
Tādējādi māksliniece būtu pirmā sieviete, kas apprecējusies ar mākslīgā intelekta radītu digitālo būtni, kas varētu radīt precedentu turpmākajām attiecībām un laulībām. Tas nebūt nav blefs: Framis jau ir rezervējusi vietu savām kāzām un tagad izstrādā kāzu kleitu.
Viņas nākamā vīra vārds ir AILex. “Laulātais” tika izveidots, pamatojoties uz līgavas iepriekšējo partneru profiliem. Viņa viņu raksturo kā “pusmūža vīrieša hologrammu ar nedaudz sarežģītu loģistiku”.
Laulība pēc aprēķina vai pēc ”cipariem”?
Cilvēce virzās uz arvien vairāk personalizētu pieredzi, piemēram, personalizētu saturu OTT platformās un pat kaut ko līdzīgu personalizētam Gmail. Pastāv iespēja, ka cilvēki vēlēsies izveidot savus partnerus no nulles, nevis pielāgoties reāliem cilvēkiem. Framisas laulība nav romantiska, bet gan daļa no viņas jaunā projekta ar nosaukumu Hybrid Couple, kurā viņa vēlas eksperimentēt ar mīlestības, tuvības un identitātes robežām mākslīgā intelekta laikmetā.
“Es vēlos izveidot pilnmetrāžas dokumentālo filmu, kurā iekļauti zīmējumi, intervijas ar citām sievietēm, ķermeņu, roku skices, romantiski sapņi, sadzīves situācijas un mana partnera ikdiena. “Gribu iemācīties integrēt hologrammu savā ikdienā,” atzina pati līgava.
Mīlestība ar robotiem ir neizbēgama
Māksliniece dalījās ar fotogrāfiju sēriju, kurā viņa un viņas hologrāfiskais partneris dara ikdienas lietas, piemēram, gatavo vakariņas. Framisa kļūs par AIEx sievu 2024. gada vasarā, kāzām jānotiek Roterdamā.
“Mīlestība un sekss ar robotiem un hologrammām ir neizbēgama realitāte. Viņi ir lieliski kompanjoni un spēj paust empātiju. Tāpat kā tālruņi mūs izglāba no vientulības un aizpildīja tukšumu mūsu dzīvē, hologrammas kā interaktīva klātbūtne mūsu mājās var iet vēl tālāk,” ir pārliecināts spāniete.
Framisa nešaubās, ka mākslīgais intelekts un tā radīti kompanjoni var būt noderīga iespēja cilvēkiem, kuri vēlas kompāniju. Viņa pastāstīja stāstu par savu draudzeni atraitni:
“Viņai ir grūti aizstāt savu vīru. AI un cilvēku pavadoņi var būt labs risinājums tiem, kam nepieciešama kompānija,” saka līgava.
Kaut kas līdzīgs tika parādīts fantastikas seriālā ”Black Mirror” sērijā “Be Right Back”, kur sieviete pēc viņa nāves “pasūtīja” savu vīru “tiešsaistē”, praktiski padarot viņu par nemirstīgu.
Laimīgi, bet dīvaini
Jau pirms mākslīgā intelekta cilvēki visā pasaulē noslēdza diezgan dīvainas laulības. Valstīs ar tradicionālajām vērtībām tas diez vai notiks, bet, piemēram, britu sievietes ir gatavas kļūt par datoru sievām. 2015. gadā Apvienotās Karalistes iedzīvotāja Hermione Veida apprecējās ar savu MacBook, kuru viņa mīļi sauca par Aleksu.
Viņas tautiete Sāra Vilkinsone apprecējās ar sevi. Viņa viena saņēma kāzu torti, tikai viņai spēlēja kāzu maršs, un viņa pati sev uzvilka dimanta saderināšanās gredzenu.
Japānis Akihiko Kondo apprecējās ar lelli. Viņa sieva ir anime varone vārdā Miku.