Pentagons iegādāsies Ukrainas bruņotajiem spēkiem Starlink termināļus, kuru darbu Īlons Masks nevarēs ierobežot, vēsta The New York Times, atsaucoties uz saviem avotiem.
Pēc izdevuma ziņām, runa ir par 400-500 satelītinterneta staciju iegādi ar īpašu pakalpojumu paketi, kuru iegādi jūnijā apstiprināja ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins. Pateicoties tam, Pentagons pats varēs noteikt teritorijas, kurās termināļi darbosies. Kā saka divi NYT avoti, tie nodrošinās “galveno iespēju, lai veiktu noteiktus uzdevumus” pieejamību.
Iepriekš kļuva zināms , ka 2022.gadā Ukrainas militārpersonas lūdza Īlonu Masku ieslēgt Starlink satelītinternetu Krimas reģionā, lai veiktu īpašu operāciju, taču viņiem tika atteikts. Tika ziņots, ka tobrīd Ukrainas bruņotie spēki grasījās nosūtīt uz Krievijas kuģiem Melnajā jūrā jūras spēku bezpilota lidaparātu, un Maska atteikuma dēļ nācies mainīt savu stratēģiju.
Februārī tika ziņots, ka Īlona Maska uzņēmums SpaceX veica pasākumus, lai neļautu Ukrainas militārpersonām izmantot Starlink termināļus, lai kontrolētu bezpilota lidaparātus kaujas laukā. Miljardieris to skaidroja ar nevēlēšanos ļaut Ukrainas militārpersonām izmantot sistēmas stacijas uzbrukuma mērķiem, jo nevēlas “eskalāciju un trešo pasaules karu”.
2022. gada novembrī Masks ierosināja atdot Krimu Krievijai, “lai izbeigtu karu” un rīkot jaunus referendumus anektētajos Ukrainas reģionos.
Pēc Krievijas iebrukuma sākuma SpaceX uz Ukrainu nosūtīja Starlink termināļus, lai nodrošinātu valstij stabilu interneta pieslēgumu kara laikā. Dažus SpaceX izdevumus atmaksāja ASV un Francijas valdības. Janvārī Ukrainas digitālās transformācijas ministrs Mihailo Fjodorovs ziņoja, ka valsts kopumā saņēmusi 30 000 Starlink termināļu.