Šoreiz par to , kā pašam izgatavot peldošās dobes . Jā , mūsdienās arī veikalos var nopirkt puķu konteinerus ,kuri paredzēti ievietošanai ūdenstilpnēs ,tomēr šie izstrādājumi ir gan dārgi ,gan nebūs tik interesanti ,kādus tos varam izgatavot pašu rokām . Protams , šeit liela nozīme ir arī pašas ūdenstilpnes izmēriem un ,jo tā būs lielāka , jo lielāka izmēra dobes varam izmantot . Jā, bet vispirms , izdomāsim ko tieši mēs vēlamies stādīt peldošajās dobēs . Nākošais solis būtu aprēķināt mūsu augiem vēlamo iegrimi , jo parastajiem ūdeni mīlošajiem augiem pietiktu ,ja vienmēr mitrā augsne būtu līdz 7 centimetriem zem ūdens , bet ūdens un purva augi labāk jutīsies arī 10 – 12 centimetru iegrimē.
Tehnoloģija ir visnotaļ vienkārša ,jo tukša kaste peldēs pilnībā virs ūdens un ievietojot tajā augsni , jūs paši varēsiet regulēt dziļumu. Vēl lielāku iegrimi dos grants ieklāšana ,bet visos gadījumos jāseko ,lai uzgsne ūdenī neizskalojas . Kā nākošo soli , iedomāsimies savu dīķi un to ,vai viena neliela kaste dos gaidīto efektu , tāpēc varat visu zīmējumu jau iepriekš uzzīmēt uz papīra. Tās var būt arī katra par sevi peldošas dobes ,bet atcerieties ,ka tās būs pakļautas vējam un var tikt ”sanestas” pie krasta visas kopā . Šeit varat izmantot tehnoloģijas ,kuras ir līdzīgas kā jebkuram peldlīdzeklim – gan enkuri nostiprināšanai , gan katamarānu princips , gan tauvošana krastā .
No kā izgatavot. Vispirms , protams , koks . Ja tas būs atbilstoši apstrādāts un aizsargāts pret ūdens iedarbi .Protams ,starp dēļiem vismaz dibenā ir jāatstāj spraugs ,bet no šāda koka izgatavotā kastē atliek vien ieklāt celtniecībā izmantojamo ģeotekstilu vai spanbondu ,bet virs tā visu ieklāt kā vienkāršā puķu podā – drenāžu un augsni.
Nākošais materiāls ir jebkāds plastmasas trauks – bļoda ,puķu pods vai arī caurspīdīga materiāla – piemēram , no kāda plastmasa trauka izgriezts dibens . Trauka dibenā jāizveido caurumi elpošanai ,bet tālāk tāpat kā ar koka kasti – audums ,drenāža un augsne.
Šeit noteikti pasmaidījāt – kas tā tā par sacaurumotu laivu un vēl peldēs ? Pilnīgi pareizi ,ne tikai nepeldēs ,bet ātri vien noslīks ,tāpēc šeit obligāti būs jāpiestrādā pie peldošās dobes negrimstīguma . Tam varam izmantot gan putoplastu ,kuru varam izgriezt precīzā trauka aploces formā . Varam izmantot montāžas putas ,kuras appūšam apkārt dobei un ļaujam uz tās sacietēt vai arī izgatavojam atbilstoša izmēra šablonus . Vēl var noderēt ,piemēram , tukšas plastmas pudeles vai automašīnas riepu kameras. Svarīgi ir atcerēties ,ka peldošās dobes nav jānotur pie to dibena ,bet no sāniem pa visu diametru .Ja sākotnēji šāds peldlīdzeklis šķiet nepievilcīgs , noteikti piedomājiet arī pie tā ,jo šīs aploces var nosegt ar nokareniem augiem ,nomaskēt ar sūnām vai apvīt ar zariem . Papildus noformējums noteikti iederēsies tumsā ,jo varat šādā dobē ievietot gan sveču laternas ,gan dažādus lielveikalos nopērkamus spīdekļus .
[Best_Wordpress_Gallery id=”96″ gal_title=”peldosas3″]