Traģēdija notikusi Krievijas pilsētā Koroļevā, kur mājdzīvnieki kļuva par upuriem komunālo pakalpojumu negadījumā
Vairāk nekā desmiti mājdzīvnieku no rehabilitācijas centra ”Kris” Koroļevā vakar miruši briesmīgā nāvē -verdošā ūdenī pēc apkures sistēmas avārijas. Kā noskaidrojās, smagi slimi kaķi un suņi uz ilgu laiku bija atstāti vieni šajā aprūpes centrā..
Avārijas dēļ katlu telpā un siltumtīklos gājuši bojā 11 suņi un vairāki kaķi (skaits tiek precizēts) – ”Kris” veterinārās klīnikas mājdzīvnieki.
Viņiem visiem šajā centrā tika veikta rehabilitācija. Traģēdija notika naktī no 10. uz 11. janvāri. Rehabilitācijas centrā pārsprāga apkures baterijas, un verdošs ūdens appludināja pirmo stāvu, kur ārstējās paralizēti kaķi un suņi ar mugurkaula problēmām. Provizoriskais negadījuma cēlonis esot “tehnoloģiskā kļūme” vietējā katlu telpā.
“Naktīs patversmē nebija darbinieku, neviens dzīvniekus nepieskatīja. Šo lietu nevar tā vienkārši atstāt. Darbinieki ir jāsoda par pienākumu nepildīšanu,” komentē patversmes kuratore Marija Zaripova.
Dzīvnieku aizbildņi nelaimē vainoja patversmes vadību. Viņi uzskata, ka no dzīvnieku nāves sekām būtu bijis iespējams izvairīties, ja būtu ievēroti drošības un ekspluatācijas standarti un darbinieki būtu pa nakti dežurējuši patversmē. Kā jau slimnīcās pienākas.
“Vidēji viena diena dzīvnieku slimnīcā Maskavas reģionā maksā 5000 rubļu (ap 50 eiro), bet mēnesī – no 50 tūkstošiem rubļu. Darbiniekiem viņi maksā mazāk. Par šādu naudu tur vienkārši ir jābūt diennakts dežurantam. Viņi noteikti varētu atļauties apsargu ar algu 15 tūkst. Turklāt dzīvnieki ir mugurkaula problēmas, viņiem nepieciešama īpaša aprūpe. Mums noteikti ir jāatbild par šo traģēdiju, pretējā gadījumā mēs visi esam pieraduši, ka dzīvniekus nāve nepievelk,” komentē brīvprātīgā Irina Skoromņikova.
Dzīvnieku ar mugurkaula atrofiju veterinārajās klīnikās dežurantam ir jāatrodas arī tāpēc, ka tur tiek glabāti spēcīgi medikamenti šādu slimību ārstēšanai. Un par reglamentēto zāļu uzglabāšanas pārkāpumiem ir paredzēta vismaz administratīvā atbildība.
Dzīvnieku aprūpētāji plāno iesniegt prasību tiesā. Kā stāsta dzīvnieku aizbildņi, par ārkārtas situāciju rehabilitācijas centrā jau sākusi interesēties Izmeklēšanas komiteja.