Garda un ļoti veselīga tēja, kuru varam pagatavot gan no svaigām, gan no kaltētām nātrēm. Noteikti jāuzsver, ka nātru tēja ir ārstniecisks līdzeklis un tā neaizstās ne pārtikā lietoto tēju, ne kafiju. Parasti to iesaka lietot pa tasītei 15 minūtes pirms ēdienreizēm, bez cukura un citu saldinātāju pievienošanas, tomēr par pēdējo apgalvojumu neesam īsti pārliecināti, jo kāds būs iecienījis šo tēju kopā ar aveņu ievārījumu, bet vēl kāds pievienos mežrozīšu sīrupu.
Nātru tēja ieteicama mazasinības, vispārēja spēku izsīkuma, aknu, žultsceļu slimībām, žultsakmeņu, kuņģa spazmu, hronisku vēdera aizcietējumu, meteorisma, dizentērijas, urīnpūšļa saslimšanas, poliartrīta, reimatisma, podagras gadījumā, pie muskuļu sāpēm, hroniska bronhīta, plaušu tuberkulozes, klepus, garā klepus. Tā ir arī asinstīrītāja.
No nātru un nātru tējas lietošanas jāatturas cilvēkiem, kam ir pastiprināta asins recēšana, paaugstināts asinsspiediens, ateroskleroze, dzemdes un tās piedēkļu audzēji, cistas, polipi. Ar nātrēm īpaši jāuzmanās tiem, kam ir slimas nieres. Nav vēlams nāru preparātus lietot grūtniecības pēdējos mēnešos, pie tromboflebīta.
Jāpiebilst, ka kaltēt var tikai lapiņas, to darām ēnainā vietā, uz papīra vai koka pamatnes un pārsedzot ar marli. Atkarībā no laika apstākļiem, nātru kaltēšana prasīs 1-2 dienas laika. Šajā laikā noteikti pašķirojiet lapiņas un, ja kādas no lapiņām maina krāsu uz tumšāku, tās likvidējiet.
Izmantosim 100 gramus nātres un 1,5 litrus ūdens.
Nātres noteikti ievācām ekoloģiski tīrā vidē un, ja tās ir paaugušākas garumā, nogriežam tikai 15-20 cm garas virsējās nātru daļas.
Ja tējai izmantosim svaigas nātres, izmantosim arī mīkstos kātiņus, sagatavoto rūpīgi nomazgājam zem tekoša ūdens, liekam katliņā, pielejam ūdeni, liekam uz uguns, sagaidām vārīšanās sākumu, izslēdzam uguni un ļaujam tējai piesātināties vēl 15-20 minūtes.
Pēc tam nokāšam caur smalku sietiņu, izvērtējam tējas stiprumu, ja nepieciešams, atšķaidām to ar ūdeni un lietojam kā iepriekš esam plānojuši.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!