Matu griezumam un frizūrai veltīto aprakstu sērijā turpinām tēmu par to ,kas ir mati , bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām frizūru idejām.
Dabiskā galvas rota. Zinātnieki jau sen pēta, kādēļ cilvēkam ir tik neparasts galvas apmatojums. Tam varētu būt kāds evolūcijas gaitā radies iemesls.
Ģenētiķi secinājuši, ka matu augšanas ātrumu regulē daudzi gēni. Mati sastāv no keratīna, par kura veidošanos ir atbildīgs desmit DNS fragmentu komplekss. Cilvēkveidīgajiem pērtiķiem visi šie gēni darbojas vienmērīgi, bet cilvēkam ir novērojamas to darbības svārstības. Valda uzskats, ka šīs atšķirības varētu būt iemesls, kādēļ mūsu mati nereaģē uz bioķīmisku, augšanu bremzējošu signālu, kā tas notiek dzīvniekiem. Varbūt kādas mutācijas rezultātā mūsu ķermeņa apmatojums ir nabadzīgs, bet galvu klāj kupli mati. Vācu zinātnieki izpētījuši, ka šī mutācija varētu būt radusies pirms apmēram 240 000 gadu – tajā pašā laikā, kad cilvēki sāka izmantot uguni. Vai tā ir apstākļu sakritība?
Kaut arī apmatojums ir nepieciešams ķermeņa siltuma saglabāšanai, tomēr tā augšanai un saglabāšanai tiek iztērēts daudz enerģijas. Biezā apmatojumā labprāt apmetas dažādi kukaiņi parazīti. Turklāt apmatojums traucē, kad cilvēks pārceļas dzīvot uz siltāku apvidu. Tātad uguns dāvājusi mūsu senčiem lielisku iespēju atbrīvoties no bieza kažoka. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”45″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”21″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]