Matu kopšanas līdzekļu sastāvdaļas un vielas , no kurām būtu jāuzmanās – tāda bija mūsu vakardien aizsāktā tēma un šeit būs tās noslēgums.
Synthetic Fragrance or Parfum. Šis ir sarežģītu ķīmisku vielu maisījumu apzīmējums. Aptuveni 3000 ķimikāliju tiek izmantotas viena aromāta ražošanā. Daudzas no smaržvielām ir kairinošas un var izraisīt galvas ādas iekaisumu.
Synthetic Colors. Mākslīgās krāsvielas sastāvdaļu sarakstā visbiežāk parādās kā FD&C vai D&C, kam seko krāsa un tās numurs. Krāsu pigmenti var ietekmēt galvas ādas jutību un kairināt ādu.
Propylene Glycol. Propilēna glikolu ikdienā atpazīstam kā antifrīzu, ko lieto automašīnām. Šampūnos to pievieno, lai pasargātu produktu no sasalšanas uzglabāšanas laikā. Viela var kairināt ādu, izraisīt alerģiskas reakcijas un pat mainīt ādas struktūru.
Lanolin, Petroleum, and Mineral Oil .Šīs vielas tiek reklamētas kā matu mitrinātāji, bet patiesībā nekāda reāla mitrināšana nenotiek. Visas trīs vielas padara matu smagāku, tas pieplok galvas ādai, bet mitrināšana notiek no dabiskās galvas ādas taukošanās.
Dimethicone .Šīs vielas galvenā funkcija ir padarīt matu gludu. Tā var izraisīt galvas ādas kairinājumu, izsitumus un niezi. Labāk būtu jāizvairās no šo vielu saturošas kosmētikas.
Gandrīz visas ķīmiskās vielas, kas tiek izmantotas šampūnu ražošanā, var negatīvi ietekmēt galvas ādu un veicināt matu stāvokļa pasliktināšanos, to izkrišanu, lūšanu utt. Protams, viss ir atkarīgs no pievienotās vielas daudzuma – ja tā ir šampūna sastāvdaļu saraksta augšgalā, tad jārēķinās ar to, ka tā izmantota vairāk, nekā tā viela, kas ir saraksta beigās.
Ir vēl kāds mārketinga triks, ko ražotāji nereti izmanto – uz produkta etiķetēm tiek drukāti nevis vielu ķīmiskie apzīmējumi, bet to sinonīmi.
Lai piemeklētu saviem matiem atbilstošāko un nekaitīgāko mazgāšanas līdzekli, rūpīgi izpētiet tā sastāvu un neiegādājieties produktus apšaubāmās tirdzniecības vietās vai no privātpersonām, kas kosmētiku tirgo ar sludinājumu palīdzību!
mati307