Arī kolrābis, kā jau kāpostu dzimtas dārzenis, ir piemērots dažādu dārzeņu asorti sastāvdaļa marinējumos. Procesa gaitā tas saglabās savu cieto struktūru un, kopā ar burkāniem, iegūsim gardi savdabīgus salātus. Tā kā šādi salāti būs degustējami jau 3 dienas pēc iemarinēšanas, varat par rezultātu pārliecināties arī šādi, jo šoreiz dārzeņus marinēsim 400-500 ml burciņā.
Vajadzēs 1 nelielu kolrābi, 3-4 tievus burkānus, 1-2 diļļu zariņus, 1-2 ķiploka daiviņas, 2-3 čili pipara gredzenus, pusi tējkarotes koriandra sēkliņas, pa tējkarotei sāls un cukura, 2 karotes galda etiķa( 9%), 1 lauru lapiņu un 1-2 aromātisko piparu zirnīšus.
Kolrābi un burkānus nomizojam, burkānus sagriežam ripiņās, bet kolrābi līdzīga biezuma gabaliņos. Katliņā uzvārām aptuveni 300 ml ūdens, beram tajā sagatavotos kolrābja gabaliņus, pielejam 1 karoti galda etiķa un, ar nelielu burbuļošanu, novārām 10-12 minūtes. Pēc tam nokāšam caurdurī un ļaujam šķidrumam notecēt.
Paralēli, citā katliņā, marinādei uzvārām 200-250 ml tīra ūdens, pievienojam sāli, cukuru, koriandru, aromātiskos piparus, lauru lapiņu, apmaisot novārām aptuveni 3 minūtes, pēc tam pielejam 1 karoti galda etiķa un ņemam katliņu nost no uguns.
Sterilizētā burciņā beram sagrieztas ķiploka daiviņas, čili pipara gredzenus, dilles, virspusē, secīgi jeb kārtās, izvietojam burkāna ripiņas un novārītos kolrābja gabaliņus, pielejam marinādi ar tajā esošo lauru lapiņu, pipariem un koriandra sēkliņām. Šajā brīdī izlemjam, vai burciņu atvērsim pēc 3-4 dienām, kas nozīmē, ka pietiks to vienkārši aizvākot un ļaut pamarinēties. Vai arī, ja saglabāsim ziemai, nāksies marinējumu sterilizēt katliņā 7-8 minūtes. Pēc tam cieši aizvākosim, apgriežam burciņu augšpēdus, pārklājam ar segu un ļaujam pilnībā atdzist.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!