Gards mandarīnu pīrāgs ne vien bez miltiem, bet arī taukvielām. Šādu pīrāgu varat izcept arī no citiem citrusaugiem un gatavošanas procesā vienmēr saskarsimies ar to, kā mazināt šiem augiem raksturīgo rūgtumiņu. Vienkāršākais veids būs mandarīnu ripiņu applaucēšana vairākos ūdeņos, bet visos gadījumos, pirms applaucēšanas izvērtējiet esošo mandarīnu garšu.
Izmantosim 8 mandarīnus, 4 olas, 1 glāzi cukuru sīrupam, 1 glāzi ūdens sīrupam, 1 glāzi mannā un pusi glāzes cukura mīklai.
4 mandarīnus ar visu miziņu sagriežam plānās ripiņās. Mazā katliņā ielejam ūdeni, pievienojam cukuru, uz vidējas uguns apmaisot uzkarsējam, kamēr cukurs pilnībā izkūst, pēc vārīšanās sākuma liekam sīrupā mandarīnus un novārām aptuveni 5 minūtes un izņemam mandarīnu ripiņas no sīrupa.
No vēl 3 mandarīniem norīvējam miziņu, bet pašus mandarīnus sablendējam biezenī. No atlikušā mandarīna izspiežam sulu, pielejam sīrupam un apmaisot novārām dažas minūtes, lai šķidrums nedaudz notvaikotu un sīrups kļūtu biezāks.
Mīklai 4 olu dzeltenumus kārtīgi sakuļam ar pusi glāzes cukura, pievienojam norīvēto miziņu, mandarīnu biezeni, 1 glāzi mannā un rūpīgi samaisām visu viendabīgā masā. Citā traukā stingrās putās sakuļam olu baltumus un uzmanīgi iemaisām mīklā.
Piemērota lieluma cepamtraukā izkārtojam sīrupā novārītās mandarīnu ripiņas, virsū liekam mīklu, izlīdzinām, 180 grādos cepam 35-40 minūtes un, ja rodas aizdomas, ka varētu piedegt, noteikti pārklājam ar foliju.
Izcepto karsto pīrāgu, neizņemot no cepamtrauka, pārlejam ar sākumā sagatavoto sīrupu un liekam atdziestošajā krāsnī. Būtībā, šo procesu var veikt arī citā vienkārši noliekot uz galda un istabas temperatūrā. Tehnoloģija paredz pacietību, jo mannā biskvīts lieliski uzsūks šķidrumu ilgākā laikā, piemēram, ļaujot tam notikt naktī pēc pīrāga izcepšanas. Pēc tam pīrāgu no cepamtrauka pārliekam augšpēdus uz cita trauka un pasniedzam galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!