Dārzu sezona pamazām uzņems apgriezienus, tāpēc tiem saimniekiem, kuri meklē idejas atpūtas vietas iekārtošanai , varētu noderēt kāda no daudzajām mūsu portālā atrodamajām idejām. Tuvākajā laikā centīsimies publicēt populārākos projektus, kuriem pievienosim plašākus aprakstus un instrukcijas, bet galerijā varat apskatīties šī projekta secīgas fotogrāfijas.
Katrā telpā, arī dārzā, zemapziņā vienmēr meklējam savu vietiņu vai stūrīti, kurā atslēgties no ikdienas steigas vai, vienkārši pabūt vienatnē, un pameditēt. Šādu noskaņojumu vienmēr akceptēs arī tuvinieki, jo tā nebūs ne šūpuļtīkls vai cits zvilnis, kurā paslinkot, pavaļoties vai pat pagulēt. Šādu slinkošanu reizēm kāds var pārmest vai aizrādīt, bet ja būsiet apsēdies savā stūrītī, šo noskaņojumu visi sapratīs. Pat mazos dārzos tiek izveidoti šādi stūrīši un parasti tas ir kāds vientuļš soliņš. Šādas vietas vienmēr tiek arī īpaši iekoptas, ap tām izveido kādu krāšņumaugu, piemēram, rožu dobes un tamlīdzīgi, bet, kopš nesena laika arī mūspusē popularitāti iegūst dažāda veida nojumes, kuras patiešam ir lielisks sava stūrīša papildinājums.
Savukārt, citviet pasaulē aizvien lielāku popularitāti gūst abu, iepriekšminēto, objektu apvienojums jeb pergolas, kurās soliņš ir iebūvēts. Arī šie hibrīdi mēdz būt gan stacionāri, gan mobili, bet nez vai vietai ar tik filosofisko nozīmi jeb, savam stūrītim, vajadzētu būvēt teju vēl vienu terasi vai lapeni, kurā pasēdēt plašākā kompānijā. Tātad, ja esam vienojušies par filosofiju, varam ķerties pie būvēšanas .
Tāpat kā iepriekšējās reizēs, nav obligāti kopēt visus rasējumos redzamos izmērus ( tie ir collās – 1 colla = 2,54cm ) un obligāti jāievēro divas būtiskas nianses. Pirmkārt, šī nav kapitāla celtne un nebūs jāveido četri atbalsta punkti zemē. Otrkārt, ja vēlaties stacionāru celtni, tās kājām būtu jābūt nedaudz garākām un nederēs sānu kabatas, jo pie kapitālām pergolām augus stāda dobēs. Nākošā lieta varētu attiekties gan uz pergolas augstumu, gan spāru garumu, bet arī šeit atcerieties praktisko pusi – nopirktos kokmateriālus vajag izmantot lietderīgi un nav jāizveido kaudze ar atgriezumiem pēc brusu un dēļu apzāģēšanas.
Piemēram, ja attēlā redzat septiņas spāres, varbūt var iztikt ar sešām un, sliktāk neizskatīsies arī tas, ja sānu kabatas būs apšūtas nevis ar trīs, bet diviem dēlīšiem. Katrā ziņā, būvniecības process ir visnotaļ vienkāršs un rezultāts noteikti būs tik pat skaists kā attēlos redzamais, bet ja vēlies savu stūrīti arī bērnam, galerijā pievienots arī viens piemērs mazāka izmēra projektam.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[ngg src=”galleries” ids=”2294″ display=”basic_thumbnail”]