Kad gaļas cepšanai būsim izmantojuši gan cepešpannu, gan esam tinuši folijā, gan esam cepuši čuguna traukā, noteikti pamēģiniet to pašu arī maisiņā. Caurspīdīgajos cepamajos maisiņos produkts arī apbrūninās, kas daudziem liekas tik būtiski un skaisti.
Gaļu sagatavojam tradicionāli – ar nazi iegriežam kabatiņas, kurās iestumjam ķiploka daiviņas, bet pēc tam gaļu apviļājam garšvielu un sāls maisījumā. To varam darīt gan gaļu iepriekš apziežot ar eļļu, gan traukā, kurā garšvielas un sāls ir samaisīti ar eļļu. Visos variantos to darām ar rokām.
Gaļu liekam maisiņā un pievienojam lielos gabalos sagrieztus dārzeņus. To nevajadzētu darīt tikai papildus aromātam, bet vairāk domājot par to, ka šos dārzeņus Jūs pēc tam arī ēdīsiet jeb, nav jēgas ko pievienot, ja to pēc tam izmetīsiet. Tradicionāli izmanto sīpolus, burkānus, papriku, ābolus, baklažānus, tomātus, kolrābi, briseles kāpostus, u.c.
Maisiņu aizdarām ar klipsi un liekam cepeškrāsnī 180 – 200 grādos. Lai cepetis kļūtu brūnāks, pēc tam, kad produkts tiek ielikts maisiņā, to dažās vietās virspusē sacaurumo ar dakšu. Procesa laikā cirkulēs gaiss. Tad arī maiss tik ļoti neuzpūtīsies un nebūs sajūta, ka tas var pārsprāgt. Ja maiss uzpūšas un saimniecei bail, ka tas uzsprāgs, iedur tam ar dakšiņu, lai tas mazliet saplok.
Otra metode – cepšanas beigās (tas varētu būt ap 10 minūtēm pirms beigām) pārgriež maisiņa augšpusi un tā varam iegūt kārdinošāku garoziņu. Maisiņa galus var palocīt uz augšu. Gaļai cepoties, izdalās sula un jāuzmanās, lai tā neiztek ārā, ja maisiņš tiek uzlikts uz restēm. Ja maisiņu ar cepeti uzliek uz cepešpannas, tad sula droši iztecēs uz tās. Lai nesasmērētu cepeškrāsni, maisiņa gali jāpaceļ uz augšu. Cepam aptuveni stundu, pusotru.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!